| tybyyy a întrebat:

Va rog frum sa ma ajutati am laptop placa video Nivida GeForce G105M 512Mb intel core duo 4 gb ram DDR3 si imi frameaza(sacadeaza) jocuri precum GTA4 dar mai sunt si altele dar in spceail GTA4 ce pot face am auzit ca la laptop placa video este lipita de placa de baza la laptopul meu este lipita poate o schimb ceva si daca merge schimbata dati-mi si mie exemple de placi? va rog ajutor laptopul se numeste acer aspire 5738 ZG

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

E placa video prea slaba. e pe 64 de biti. ia-ti altawinking

| paulmm2 a răspuns:

Incearca metoda asta daca nu ai incercat-o pana acum. Intra in setarile jocului pe care vrei sa il joci si la setarile video dale toate la minim sa la mediu. Si inca ceva. Cand te joci opreste antivirusu sau alte programe ca folosesc resurse.