| roxy1direction4ever a întrebat:

Va rog frumos sa-mi dati tarile si genul lor in franceza! Va promit funda si restul vot!

Răspuns Câştigător
| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

L'Espagne L'Egypte L'argentine L'islande L'indi toate incep cu vocala asa ca nu e important genul lor deoarece toate substantivele care incep cu vocala primesc aricolul hotarat l'

6 răspunsuri:
| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

A).la France, la Roumanie...(feminin)
b).le Chili, le Canada...(masculin)
c).le Portugal, les États-Unis
pe astea le stiu zi de care ai nevoie

| roxy1direction4ever explică (pentru acvilasurprinzatoare112):

Spania, Egipt, India, Islanda, Argentina-promit funda daca mi le dai!

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns (pentru roxy1direction4ever):

Espagne,Egypte Argentine Islande Inde

| roxy1direction4ever explică (pentru acvilasurprinzatoare112):

Merci,dar eu vreau si genul daca se poate!

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns (pentru roxy1direction4ever):

L'Espagne L'Egypte L'argentine L'islande L'indi toate incep cu vocala asa ca nu e important genul lor deoarece toate substantivele care incep cu vocala primesc aricolul hotarat l'