| eu_2871 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati.Am mai postat asta si nu am primit nici macar un raspuns.
1.Pareri PRO si CONTRA pentru a fi jurnalist(sportiv)
2. AVANTAJE si DEZAVANTAJE ale meseriei de jurnalist(sportiv)
funda si pct bonus

Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Avantajul e ca faci bani,ca ai ocazia sa cunoste niste persoane care sunt considerate vedete, dar dezavantajele sunt: cand este nevoie de tine tu trebuie sa te duci indiferent de ora la care te-a chemat,poti fi refuzat sa iei un interviu de un sportiv,depinde de sportiv ca poate sa te jicneasca, sa te scuipe, sa te bata.Din pacate au fost cazuri de genul asta.sad

3 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Paii parerea mea este ca e o meserie banoasa thinking Avantaje sunt ca ai banii si poti sa te intretii si ca poti vizita lumea si cunoaste diferite vedete s dezavntajele nu prea stai pe acasa sad

| Eusinimenialtabuzz a răspuns:

Te referi la meseria Jurnalist sau Sportiv nu? daca da atunci
Eu nu sunt contra sportiv ca e ff bine sa faci sport dar faza e ca la 45/50 ani o sa te cam lase puterile nu?
Mai bine juranlist e o meserie ff frumoasa si poti si avansa
AVANTAJE JURNALISM:: profesie frumoasa ( daca-ti place ), iti poti folosi creativitatea, interactionezi cu oamenii, iti dezvolti asa zisul people skills - foarte important
Dezavantaje : S-ar putea sa ti se impuna sa scrii anumite chestii despre cineva corupt, banii eu zic ca sunt finiti/neindeajunsi big grin ( cat timp ai sa scrii, atatia $ primesti. Nu poti face banii sa munceasca pentru. tine, ca in alte domenii ). Daca nu esti un om de echipa, s-ar putea sa ai probleme. Astea mi-au venit pe moment la avantaje si dezavantaje.
Acum AVANTAJE SPORTIV:esti mereu in forma,iei si banii depinde ce sport vrei sa practici, este sanatate curata
Dezavantaje:Odata si odata vei obosi, esti mai aproape de accidente cam atatea mi-au venit Multa Bafta SI funda? love struck love struck:

| HAPPY_6924 a răspuns:

Avantaje in afii jurnalist:Te duci in multe locuri.primesti multi bani
Dezavantaje:Cinestie, poate atunci cand faci un reportaj, tocmai atunci e cutremurlaughinglaughing