| russeld a întrebat:

Va rog sa ma ajutati am chiar o mare problema azi la scoala un prieten de al meu mai degraba un tigan s-a bagat in treaba altui coleg pe care suntem in clasa apoi tiganul acela ia tras un sut apoi la iesire nu stiu ce mi-a venit prin cap i-am spus tiganului ca elevul acela la injurat apoi a zis ca o sal bata problema e ca dupa ce l bate maine o sa i spuna ce eu i-am spus ca l-am injurat apoi stiti eu sunt pacifist si nu bat pe nimeni dar maine mie un pic de frica va rg puteti sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| PassingBY a răspuns:

Asta să îţi fie învăţătură de minte să nu te mai încurci în astfel de situaţii. Dacă tu crezi că nu eşti în siguranţă, vorbeşte cu un profesor, cu părinţii tăi sau nu rămâne singur când ieşi din liceu. Oricum, cel mai probabil ţiganul căuta scandal doar pe moment şi nu o să mai aibă el grija ta mâine. happy

1 răspuns:
| betty678 a răspuns:

Pai...un sfat sau o indrumare de la mine ar fi sa vorbesti cu parintii tai. Daca vrei le spui de ce s-a intamplat si maine te vor duce ei la socala. S-au daca vrei ai putea sa vorbesti maine la scoala cu un profesor. Funda?