| JackK212 a întrebat:

Saluut, am o problema cu un coleg de clasa, cu care am fost prieten. Pai treaba sta asa, el astazi nu mi-a spus ca sa merg cu el la tuns si eu am plecat cu niste prietene spre casa, eu l-am vazut pe el ca a trecut de noi si am crezut ca se duce si el spre casa si s-a bagat la tuns. Mentionez ca este facut si a facut box etc. In seara asta mi-a trimis un mesaj ca nu mai vrea sa fim prieteni ca l-am lasat si m-am dus cu alea etc. Iar eu i-am spus ca dupa atatea lucrui cu care l-am ajutat el spune astea etc. Si el a spus "ai grija, nu ma enerva" si eu am spus bine. Iar eu acum stau cu frica ca el maine o sa vina la mine sa ma bata si chestii, mentionez ca eu port ochelarii si mna, de vatut nu m-am prea batut eu cu nimeni, eu sunt un pusti mai linistiti, dar nu asta conteaza acum. Veau sa stiu ce pot sa fac, ca imi este firca.
Va cer ajutorul

Răspuns Câştigător
| Adrian1555 a răspuns:

Daca vine la tine sa te bata
Ii spui frumos ca nu ai ce sa rezolvi cu el si daca vrea sa nu mai vorbiti de loc asta e
Nu trebuie sa fugi de el ca nu rezolvi
+ incearca sa stau in preajma prietenilor tai
Dar nu cred ca se va ajunge la bataie

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe naiba te bate, a zis si el asa sa faca pe durul. Calmeaza-te.

| danay72 a răspuns:

Ii spui ca nu ai vrut sa îl superi. Nu ai înțeles bine ce vrea sa facă. Dar discuta sincer și deschis cu el, dar cu blândețe și respect profund. Nu uita ca un răspuns blând îndepărtează furia.