| iuandfto a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu nsite sfaturi. As vrea si eu o schimbare totala de look. In ochii colegilor mei sunt un fel de tocilara (am rezultate foarte bune, am luat premiul intai anul asta). Vreau sa nu ma considere asa. Aveti sfaturi?

8 răspunsuri:
| DroGuleTz a răspuns:

Dai dracu de rapandule fi cum vrei tuh ca e viata tha si faci ce vrea pzda tha cu ea am dreptate?big grinbig grinbig grinbig grin

| Andraaa_1742 a răspuns:

Pai invatatul nu prea are legatura cu lookul adica poti sa fi tocilara sau mrg sa inveti la scoala si sa ai grija si de tine... acum nu cred ca ar trebui sa iti dea cineva sfaturi. imbracate doar cum iti place si fi tu isati:*

| Aly28 a răspuns:

Pai incerca sa-ti aranjezi parul altfel(ca banuiesc ca il prindeai) lasa-l liber-intinde-l cu placa, machiaza-te un pic, si ai incredere in tine:*

| Aly28 a răspuns:

Nu cred ca te-ar avantaja nici sa te vopsesti blonda si sa te machiezi excesiv, sau sa porti tocuri de 10, daca nu ai purtat nici de 5big grin ia-o usor si vei afla ce te avantajeazahappy

| lipitoOarea a răspuns:

Stiu cum e de patru ani. Te privesc cumva ca pe o ciudatenie cu ochi si cand treci pe langa ei se fac ca se sperie.Horror! Tunde-te filat, lasa-ti breton pe o parte si daca vrei intinde-te cu placa. Mai fa-ti inca o gaura intr-o ureche( nu cred ca va avea nimeni vreo problema ).Fa-ti unghiile cu oja mai interesanta acum ca e vara. Cumpara cercei colorati pe care sa ii porti prin rotatie. Ai vazut cum merge cu moda? Vezi si tu cam ce poarta alte fete si incearca sa iti iei haine tot in genul acela, dar nu identice. Mai mult nu stiu ce se poate face. Fundita?

| Katty009 a răspuns:

Poi ai puta cauta in cateva reviste de moda sau revisa,, look" si vei gasi cateva stiluri care s-ar putea sa iti placa. Dar ai incredere in tine.

| 2extrem a răspuns:

Daca iti doresti nespus sa iti schimbi infatisarea,poti sa abordezi o noua coafura,un machiaj discret cum ar fi niste rimel,fond de ten,un luciu pal,eventual si un blush peach sau roz mai deschis, in ceea ce priveste hainele ai putea sa tratezi un stil trendy, care sa te faca sa te simti confortabil.Cel mai important este sa te simti bine in pielea ta si sa capeti incredere aceasta schimbare iti poate da un imbold in legatura cu respectul de sine.Parerea mea este ca nu trebuie sa conferi importanta prea mare celor din jur, in caz ca te supara poti sa le spui ca in ceea ce priveste mintea pe care o ai mereu o sa le fi superioara, a fi destept este un darwinkinglove struck

| andreeaaa1993 a răspuns:

Pai in primul rand poti incepe prin a iti schimba stilul... Poti sa te inspiri de pe multe site-uri fashion gen http://lookbook.nu/ sau tumblr.com si multe altele. Iti schimbi garderoba, poate si coafura, daca te lasa ai tai vopseste-te intr-o culoare care te-ar avantaja in functie de tenul tau sau ochii tai. Apoi poti sa iti schimbi si atitudinea, sa fii mai increzatoare, sa te imprietenesti cu altii, sa vorbesti despre mai multe chestii, implica-te in diferite activitati. Iesi in oras. Bucura-te de viata! Oricum nu trebuie sa te schimbi radical in rau, sa ramai la fel de ambitioasa si poti sa fii in acelasi timp si COOL, si PREMIANTA. Demonstreaza-le celorlalti ca nu conteaza ce note ai, daca esti desteapta si ai atitudine.