| iuandfto a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu nsite sfaturi. As vrea si eu o schimbare totala de look. In ochii colegilor mei sunt un fel de tocilara (am rezultate foarte bune, am luat premiul intai anul asta). Vreau sa nu ma considere asa. Aveti sfaturi? happy

7 răspunsuri:
| Zuzy244 a răspuns:

Si fi si tu de treaba daca vezi ca colegii tai intreaba pe alt coleg daca le da tema sa le-o dai tu sau daca te roaga sa nu ii ignori ca asa vei fi de treaba dandu-le tema, fi mai bun cu ei, comunica mai mult nu sta numai in clasa invatand iesi afara cu ei mai joaca o prinselea cevahappyLook-ul iti zic eu sa nu ti-l schimbi nu te ajuta cu nimicwinkingTot tocilara te o sa te considerehappymai bine fa ce ti-am zis eu mai sus o sa vezi ca o sa functionezewinkingFundita?:*

| Camyyy_5609 a răspuns:

Dap multe sfaturilove struck.zic sa nu te mai comporti km o faci de obiceilove struck sa fi altfel.de exemplu vb in alt fel:X... schimbarea de look pai porti si tu blugi skinny rosiilove struck skateri daca iti plac sau tenesi triocouri mai frmse de ex negre albe simplelove struck...si fi mai crazybig grin si putin dezordonatalove struck sa te vada in alt mod nu in modu ala stiil tocilarabig grinbig grin:love struckcred ca fete cica tocilaraabig grin.vb cu mersi etc civilizat.acum vb si tu ca pnm ca asteabig grinbig grin:love struck stii tu love struck succes si plz funda:X:X:

| Sellena_4766 a răspuns:

Uite,si eu am premiul 1 si note bune, dar depinde de cei din jur daca ei sunt superficiali nu o sa te accepte niciodata pe tine.cauta oameni care sa te respecte asa cum esti. totusi daca vrei un look nou cauta tunsori pe google.

| Loove_6052 a răspuns:

Incearca sa fi mai tupeista, sa te bagi peste ei, nu mai fi timida, implicate in activitatzi extrashcolare in care sunt si ei happy apucate de sporturi etc big grin mereu merita sa fi mai rebel happy ( depinde si ce clasa esti )

| DixiSiAtat a răspuns:

Incearca sa fi mai rebela sa invati acasa nu in fata colegilor si la loook iti poti face un breton cu franjuri sau te poti tunde mai funky
ia-ti haine mai viu colorate si incearca sa fi mai tupeista si sa te bagi cu multa lume in seama
fundabig grin?

| simona_5493 a răspuns:

Draga mea,"tocilara"esti doar in ochii colegilor submediocrii, pentru tine acest cuvant trebuie sa fie un compliment nu o jignire.Colegii iti vor fi prin preajma doar pe timpul scolii,ignorai pur si simplu, nu trebuie sa te schimbi tu sa le fi pe plac, ci ei trebuie sa se schimbe