| anonim_4396 a întrebat:

Vegetarienii se hranesc astfel pentru ca iubesc animalele, sau pentru ca urasc plantele?

Răspuns Câştigător
| silviu_5499 a răspuns:

Chiar sunt bune intrebarile
parerea mea e ca urasc plantele

3 răspunsuri:
| VaRogAjutor a răspuns:

Ei iubesc animalele dar si plantele dar mai mult animalele!
Multumesc!
Fundita?

| andrei88u a răspuns:

Pt ca le plac mancarurile de origine vegetala. nu are vreo legatura cu ura pentru plante/animale etcwinking

| Ea a răspuns:

La asta nu m-am gandit. laughing
Cred ca alegerea de a deveni vegetarian este luata din motive particulare. Nu putem spune ca toti hotarasc sa devina vegetarieni din acelasi motiv. Unii aleg sa fie vegetarieni pentru ca le este mila de animale, altii pentru ca au probleme de sanatate care interzic consumul de carne, altii din motive religioase, etc.
Oricum, a deveni vegetarian inseamna sa renunti la carne, dar a deveni (sau a ramane) carnivor nu inseamna neaparat a renunta la consumul de plante. Eu cel putin, nu stiu cazuri de oameni care sa nu manance legume, fructe sau ierburi, pentru ca le urasc.hee hee