| ToxicMinD a întrebat:

Voi ce faceti cand va plcitisti? :]
dar sa nu ziceti chestii de genul "citeste; dormi; fa-ti temele" nu vreau chestii de astea simple phbbbbt ceva mai nebunesc nu stiu gasiti voi :d funda; p; x

Răspuns Câştigător
| LétalÉphédrine a răspuns:

Bună!
Sunt o mulţime de lucruri de făcut atunci când eşti plictisit/ă, mai ales lucruri nebuneşti:
- Dacă stai la casă şi ai interfon, iar acesta este afară, la poartă, te uiţi pe un geam iar atunci când trece lumea ţipi, vorbeşti aiurea, cu accent italian sau moldovenesc.
- Poţi suna la diferite companii şi le faci farse. De exemplu poţi să suni la Pizzerie şi să le spui că doreşti un bilet de avion.
- Poţi să îi enervezi pe poliţişti (desigur, atât cât să nu păţeşti ceva rău)
- Scrie pe telefon numere la întâmplare apoi apelează sau trimite mesaj cu diferite chestiuţe amuzante. De exemplu:
Tu: Alo, bună ziua. Vă merge internetul?
El/ea probabil că va răspunde da.
Tu: Ah, mulţumesc! Îl aştept pe la mine! - mă rog, asta e veche, inventezi tu.
- Poţi să ieşi pe afară şi să traversezi străzile în stilul Gangnam sau Harlem Shake, etc.
- Dacă vrei poţi să te pui lângă o persoană pe bancă şi după să te prefaci că eşti schizoprenic.
- Opreşte un autobuz, prefă-te că ai şiretul dezlegat şi pune piciorul pe scara autobuzului ca să ţi-l legi, iar apoi să-i mulţumesc şoferului.
- Intră într-un taxiu şi imediat ieşi pe partea cealaltă.
Sunt o mulţime de lucruri, doar pune-ţi imaginaţia la încercare! Succes!

1 răspuns:
| Porttocalaaa a răspuns:

Pai... poti intra pe youtube si sa te uiti la niste videobloguri amuzante, te poti uita la un film, joaca-te pe fb, stai pe fb, vprbeste la telefon etc. funda?

Întrebări recente