| anonim_4396 a întrebat:

Ce chestii bune si cu ingrediente simple faceti de mancare? Nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Eu, ca tot e vara, fac omleta cu branza, salam si rosii;
2 oua batute, un sfert de castronel cu cubulete de branza, altul cu cubulete de salam, prajite in tigaie anitiaderenta (nu uita sa pui un strop de ulei)(desigur, poti condimenta omleta) si o rosie pentru a-i schimba gustul monoton.
Pofta buna!

6 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Salate de orice fel pentru ca poti sa pui tot ce iti place in ele si daca esti creativ poti sa faci in asa fel incat sa mananci des ceva diferit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Broccoli fiert la abur cu friptura, si peste broccoli pun iaurt amestecat cu usturoi si curry.

Broccoli fiert si calit in unt cu iaurt, curry si ghimbir.

Omleta cu broccoli si desigur, curry.

Paste cu broccoli, mozzarella si iaurt.

Yeah, I love broccoli.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am observat laughing
Broccoli peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Paste bolognese
Friptură cu legume (tai diverse, le condimentez și le bag la cuptor, iar carnea o fierb întâi)
Cremă de zahăr ars
Vinete evantai
Ghiveci de legume, dar pun și carne
Ciuperci umplute cu cașcaval și ceva carne

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Buuun!

| Mirela0876 a răspuns:

Dovlecei pane
Clătite
Gogoși
Papanași
Diferite salate