| Allex_7496 a întrebat:

Voi ce jocuri va jucati pe afara? Explicatiile macar pe unele dintre ele :* dar fara: pititea(mijita), adevar provocare..., lena ETC:* Funda mare

Răspuns Câştigător
| Alyboy a răspuns:

Football. Soparlica(se joaca cu mingea de football. Un copil sta in poarta. Ceilalti trebuie sa ii dea goluri, dar trebuie sa ia mingea din aer adica cinev sa i-o ridice. Daca mingea atinge pamantul inainte sa sutezi intri in poarta in locul portarului. Daca dai pe langa intri in poarta. Daca atingi mingea cu mana intri in poarta. Fiecare lovitura are cate un punct.
Piciorul 1
Capul 2
Umarul 5
Genunchiul 3
La smecherie 10 puncte.
Portarul este eliminat la 10 puncte si nu mai poate reveni in joc. Dupa ce este eliminat portarul va alege pe altcineva care sa intre in poarta. La 9 puncte este vanatoarea.Toti jucatorii in afara de portar fug si se ascund. Daca jucati in 3 doar un jucator are voie sa se duca la bara si sa spuna stop bara mea! Daca jucati in mai multi doar 2 au voie sa faca asta. Portarul nu ii poate nimeri pe ei. Portarul pune mingea pe linia portii si striga STOP! tare tare de tot. Trebuie sa nimereasca alt jucator. Are voie sa faca 3 pasi mari da foarte mari si sa dea o flegma. Daca nimereste un jucator el intra in poarta. Cand mai raman 2 jucatori se dau lovituri libere. Difeenta trebuie sa fie de 2 puncte ca unul sa castige.

3 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

Salut! Eu ma joc fotbal,tenis de picior, tenis de masa(am facut o masa in curte, am cumparat un set de mingi si palate)si ma joc cu fratele si verisori mei.

| vlad2011 a răspuns:

Pocker,cruce,kems,monopoly,seara tupu,multe jocuri cu carti,lap tenis,fotbal,baschet, mult castel, tupu si castel jucam vreo 20 de persoane pana chiar la varsta de 23 de ani unii.

| DubPhizix a răspuns:

Capra noua, lapte acru, ali, baza si baza americana
dar trebuie jucate cu grija ca la ele oricand iti poti rupe ceva
sper ca te-am ajutatwinking