| ZâmβέŤ a întrebat:

Voi credeti in Mos Craciun?
fundita:d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mica, le-am spus parintilor ca nu exista Mos Craciun. Ei mi-au spus ca Mosul nu este acel om batran care vine pe cos sau pe geam si-ti aduce cadouri, ci el este in sufletul nostru. Mi-au spus ca el a fost un sfant si acum este undeva in cer. Vreau sa cred in elhappy

11 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Cnd eram mica, dar acum nu.

| selef a răspuns:

Da, vine intotdeauna de Craciun.

| Roby67 a răspuns:

Da, eu cred si fara fundita

| Laurici :x a răspuns:

Da happy adica stiu ca mami cu tati pun cadoul sub bradul de Craciun, dar eu cred in Mos Craciun happy adica Mos Carciun nu este cel care aduce cadouri ci este pur si simplu un simbol, insa eu credhappycaci daca nu exista acolo, undeva, candva, nimeni nu stia de el, sau de traditia astawinking

| Laurici :x a răspuns:

Da, cred in tati si-n mami laughing

| Hypathia a răspuns:

Eu cred in rudele bogate care se dau Mos Craciun.

| Lavynya_7372 a răspuns:

Sincer nu prea cred in mos craciun dar spiritul...

| GabiArian22 a răspuns:

laughing) nu exista asa ceva pur si simplu parinti pun cadouri in seara de craciun tongue deci NU cred

| anyska a răspuns:

Nu. Adevaratul sens al Craciunului il semnifica NASTEREA LUI ISUS. Mos CrAciun este doar o inventie fara nici o logica dar un sens : primirea cadourilor!

| oana1 a răspuns:

Nu cred in Mos Craciun

| raluk200 a răspuns:

Bineinteles ca...nu