| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

Voi cum adormiti mai repede? adica cum stati, la ce va ganditi, etc happy

11 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Eu de cand dorm fara perna, adorm mult mai repede si nu mai sunt cocosat.

| Andrreeubehs a răspuns:

Pai, daca vrei mai nat. incearca sa numeri de la 100 - inapoi, daca nu, ia somnifere! funda?

| Nastia a răspuns:

Ptr a adormi mai repede inchid lumina si pc-ul, incerc sa nu ma gandesc la nimic[nici macar la faptul ca e nasol daca nu adorm mai repede pentru ca maine ma scol la 05:30]laughingsi adorm f repede...

| Jadis a răspuns:

Eu adorm nici repede nici foarte greu. Adorm intre ele tongue. Si chiar daca m-as gandi la ceva frumos sau la nimic, tot nu as dormi mai repede. Eu stau in pat linistita si astept sa vina somnu :d A sta e tot

| UNfriendLY a răspuns:

Cand trebuie sa ma culc si nu pot, ascult melodia asta de pe youtube, dupa cele 6 minute, imi simt ochii foarte grei si mi-e somn rau de tot, functioneaza mereu
http://www.youtube.com/watch?v=tYk0F4O-zck&feature=related

| matrixismyname a răspuns:

Eu unul daca nu sunt obosit (fizic/psihic) nu pot sa dorm, stau si frec menta aiurea ca nu adorm.
Insa cand sunt obosit, de obicei adorm super usor (inchid ochii, si cand ii deschid deja au trecut cateva ore) insa daca nu adorm asa usor, ma gandesc la diverse lucruri, de exemplu: cum ar fi viata daca as fi bogat si as avea de toate...
Cat despre lumina, zgomot... nu prea am probleme... adorm si cu picamarul langa mine.

| MrBlueEnergy a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, te concentrezi intai asupra picioarelor, le relaxezi, apoi mainile apoi restul corpului bucatica cu bucatica pana ajungi la pleoape, cand esti atat de relaxata cu siguranta vei reusi sa adormi

| Lolololalali a răspuns:

Eu de obicei adormeam f. greu, parca toata noaptea stateam treaza.De cand a inceput scoala si ma trezesc de la 7, adorm destul de repede in fiecare noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu adorm extrem de greu, indiferent ce as face. Fapt pentru care sint mereu morocanos dimineata laughing

| CosminKidd a răspuns:

Bea o bere sau doua si te ia somnu' cat ai zice peste (depinde de varsta cu cat esti mai mare cu atat bei mai multa bere laughing )

| blogman a răspuns:

Secretul e sa nu te gandesti la nimic. happy Din experienta mea ori cad rupt cand pun capul pe perna ori dorm extraordinar la vreun film tonguePPP