| anutza07 a întrebat:

Vreau sa candidez pentru sefa clasei. dar domnul diriginte ne-a pus sa facem un discurs.nu am nicio idee.sunt clasa a VII-a.HELP ME!

3 răspunsuri:
| Lylia a răspuns:

Buna! Ca sa le captezi atenita tuturor, trebuie sa incepi intr-un mod mai putin ''politic'' si mai putin ''comunist''. Nu trebuie sa faci promisiuni de care nu esti sigura. Spune de ce vrei sa fii sefa clasei, cu cea mai mare sinceritate, si apoi spune-le vreo 3 motive pentru care sa te aleaga. Si apoi termini cam asa ceva: stiu ca v-am cam plictisit, dar promit ca data viitoare sa fiu mai buna. Multumesc din suflet ca m-ati ascultat! Incearca sa nu il faci prea mare si sa introduci cateva glumitze. Sper ca te-am ajutat!

| PotHed a răspuns:

Salutare

Stii, in momentele importante "ale istoriei" romanii nu sunt atenti ^^
Incepi cam asa *Ion Iliescu voice* :

Stimati torţionari,

Avand in vedere distribuţia geografica si sferele de influienţa intrinseca a populatiei in functie de zona si condiţii sociale constatam o implimentare a unor elemente provenind din diferite medi mai mult sau mai putin compatibile cu nivelul de trai al ţarilor de destinatie.
Este esential sa subliniez faptul ca, in anumite condiţii generate de discrepanţele tehnologice la nivel mondial se impune o conectare ambivalenta la coordonatele econimice si spirituale ale parteneriilor in procesul de asimilare reciproca a tehnologiilor suplimentare in vederea realizarii desideratelor de integrare in structurile euro-atlantice.

xD

Asta e stilul de predare a profesorului meu de istorie folosindu-se de epidemia lui Iliescu el face din 2 cuvinte 3 propozitii, si mai departe 4-5 pagini in 30-45min xD!

Scuze doar glumeam cu discursul =D pai ce sa spui. adevarul si numai adevarul ^^ de ce vrei postul asta, de ce crezi ca esti capabila sa fi numita sef al clasei, ce ai face din postura asta, si asa mai departe. Eu ţi-am dat cateva puncte despre ce ar trebui sa contina discursul tau, nu am de gand sa iti scriu unul =P
Sfatul meu este sa nu te complici cu nu stiu ce cuvinte pe care nu le poti pronunta sau intelege sau cu lucruri care nu sunt adevarate si, nu in ultimul rand nu uita sa adaugi putin umor in elwinking.

Multa bafta la alegeri! =P

Întrebări recente