| IrinaAniri a întrebat:

Vreau sa citesc o carte interesanta si nu foarte lunga, am 14 ani, ce imi recomandati? si despre "fata de hartie" de guillaume musso ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Iti recomand "Pana de automobil" de Friedrich Durrenmatt. E o carte scurta, dar care te tine in suspans tot timpul. Si toata situatia si deznodamantul sunt absolut monumentale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, Irina! Ai aici o listă de cărți pentru 14 ani. Alege! http://lecturirecenzate.ro/

| Xtina98 a răspuns:

Eu tocmai am terminat de citit "Ciocoii vechi si noi'' de Nicolae Filimon.Ti-o recomand.Dar sa stii ca o carte nu trebuie sa fie neaparat scurta, daca iti place o citesti.kiss

| lonelyysoul97 a răspuns:

Poti sa citesti "Cismigiu&comp."si "Buna dimineata, baieti" de Grigore Bajenaru. Ultima este o continuare a primei carti.Sau poti sa citesti "Morometii" de Marin Preda

| qFaustus a răspuns:

Buna :] Iti recomand sa citesti "Maitreyi" De Mircea Eliade, este extrem de interesanta..si de asemenea prezinta o poveste reala. Dupa iti recomand cartea de Maitreyi Devi "Dragostea nu moare".E ca un raspuns catre prima carte scrisa de Mircea Eliade.