| ZuZuLiNa09 a întrebat:

Vreau sa fac bratari ale prieteniei dar nu stiu cum strebuie prinsa cand incepi.Cine imi poate explica? Funda:*

Răspuns Câştigător
| muhuaxela a răspuns:

La capat faci un nod cu toate atele.

4 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Pai inozi atele la un capat, iar apoi incepi sa-ti faci bratara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=qe0lSINZxmk&feature=related
ps: dai pe la min 01:50;)

| Boo_2633 a răspuns:

E simplu! trebuie sa iei toate firele si sa le unesti egal! ca si cum ar fi un fir gros! il inozi la capatul drept sau stang! lasa vreun cm intre capatul(unde se termina firul gros)si nod! ca sa il poti prinde de ceva!

| Aleeeeexa a răspuns:

Pai ii faci un simplu nod,si apoi incepi bratara. Dar pana sa ii faci nodul mai lasa-i o mica parte normala ca sa ai cum sa o legi la mana(funda, nod, etc.) Uite, eu fac bratari de pe site-ul asta! http://friendship-bracelets.net/index.php