| Cristinaaa a întrebat:

Vreau sa fiu rebela. Dar cum? Ar trebui sa fac fite, dar cum? Cum pot fi rebela? Vreau sa dovedesc lumii ca m-am schimbat mult si ca sunt o rebela.Asta chiar vreau sa fiu

Răspuns Câştigător
| smilerz19 a răspuns:

Unghii negre, normal.
Machiaj mai negru la ochi si luciu roz de buze.
Tenisi negri sau bocanci negri.
Multe bratari, lanturi si inele colorate.
Imbracaminte de genul asta :
http://blog.fooyoh.com/......_2_big.jpg
Blugi scurti scurti cu franjuri, maieuri albe, negre, maro.
Blugi lungi rupti, tricouri largi.
Par lasat pe spate si putin ciufulit, dar foarte putin ca si cum ar fi suflat vantul prin el.
Cat despre atitudine. in preajma rudelor si profesorilor. prefa-te ca nu iti pasa de nimic si incearca sa nu prea zambesti.
In preajma prietenilor, razi ca o nebuna, danseaza, urla, arata ca stii sa te distrezi.
In preajma necunoscutilor, fii ironica si nu fi amabila.
Sper ca am ajutat.

6 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Eu sunt din fire deci nu prea stiu, pur si simplu, nu ma iau dupa turma, nu fac nimic din ce e la moda, si imi incep propriile trenduri (cel mai simplu exemplu, toti si'au luat role, eu skate. Se minunau cum zburam pe rampe cu el, si'au luat si ei sk8uri).
Cel mai bun sfat e sa nu te iei dupa turma. Lumea mai are instinctul asta de turma.

| Alexandru a răspuns:

Gata! Inca un capat cazut in tabara aceea "intinata " sa-i spunem asa...De ce vrei sa ai fite? De ce vrei sa fii ca oricine? Cand te-ai nascut si odata ce ai crescut parintii tai au spus sa fii ca "oricine "?
Nu cred.Eu cred ca au zis sa inveti, sa fii fata cuminte si sa faci ceva in viata asta.
Asa ca... nu te altera! Nu face asta! Macar acum cat mai ai timp, nu te prosti!
Dovedeste lumii ca esti cerebrala si esti altceva decat ce se tot vinde si se cumpara pe "piata".
Numai bine! Sper din tot sufletul sa ai parte doar de bine dar asta depinde doar de tine! Nimeni nu gandeste si nici nu decide pentu tine...

| Alexandra_7209 a răspuns:

Dc vrei sa fii rebela? pentru ca ai auzit ca se poarta? pentru ca ai prietene rebele? dc vrei sa dovedesti lumii ca esti rebela?
rebelitatatea nu inseamna neaparat fite.
iar sa fii rebela nu poti sa devii pentru ca asa e "cool" in ziua de azi
eu te sfatuiesc sa fii tu cea naturala fara nici un fel de fite, nu e nevoie sa te schimbi pentru cei din jur( asta in cazul in care schimbarea nu e necesara )
fii tu insati!

nu stiu daca vei tine cont de parerea mea(probabil ca nu pentru ca nu ti-am dat raspunsul dorit de tine) dar mai gandeste-te odata inainte sa votezi raspunsul meu ca fiind nefolositor sau stupid

| Didy a răspuns:

Nu trebbuie sa dovedesti nimanui ca esti rebela...Eu ies din casa fara sa cer voie si intru in casa la 11-12, imi ignor familia, etc. Vezi doar sa nu intri in anturaje dar e ok sa iei un cui din cand in cand sau sa bei o bere. Succes!

| OchideSmarald94 a răspuns:

Draga mea, tot ce pot sa-ti spun este sa nu cumva sa te iei dupa cei ce zic ca rebelă inseamna a nu-ti asculta părinții. Nu inseamna asta si nici nu cred ca r trebui să fii cum sunt ceilalți. Iubeste diferitul, nu actualul din ziua de azi. Te pup! Sper ca o sa iti dai seama ca nu trebuie sa faci tot ce-ti zic ceilalți si ca nu trebuie sa te transformi in altceva.

| Zima_Anamaria_1982 a răspuns:

Si eu as vrea