| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la un curs de box, karate etc. batai in general...ar trebui sa stiu ceva inainte de asta? Trebuie sa fac o anume pregatire?

Răspuns Câştigător
| 百合子 a răspuns:

Trebuie sa ai putina pregatire fizica, si la karate nu totul consta in batai. Ceea ce inveti la karate doar atunci ai voie sa folosesti cand practici kumite si cand trebuie sa te aperi.In rest in afara salii nu prea ai voie sa folosesti karate-ul, mai ales daca vrei sa batsi pe cineva...La box nu ma prea pricep pentru ca nu il practic tongue

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

NU trebuie doar te duci la karate box c evrei u si acolo mai intai o sa te ee usor pentru a face conditie fizica si rezistenta apoi vei incepe bataia insa trebuia sa ai bani pentru casa platesti cursurile

| Chocolate_8650 a răspuns:

Nu

| ionutz_3878 a răspuns:

Ar trebuie sa ai muschi pe tine,sa stii cat de cat sa te bati,sa ai mult tupeu pe tine, sa nu te intimidezi daca adversarul se uita urat la tine, DECI AR TREBUI SA STII SA FII DUR SI NEINFRICAT!