| Adeeeeeee a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un hamster sau un porcusor de guineea.Nu stiu ce sa aleg.Cred ca mi-as cumpara un porcusor. Vreau sa-mi spuneti si voi niste preturi, informatii, ce rase sunt mai potrivite etc. Vreau sa fie si ceva mai usor de ingrijit. Ce preturi au custile? Vreau sa fie un animal jucaus si super dragut. fundita :*

2 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Eu am avut şi hamsteri şi şi porcuşori de guineea. Aş alege un porcuşor pentru că e mai mare, îmi amintesc că hamsterii erau mai mici şi tot timpul îmi era frică să nu îmi fugă când îi ţineam în mâini şi mi se urcau pe tot braţul. Porcuşorii erau mai calmi şi îi lăsam prin cameră, îmi amintesc că i-am şi tuns. Şi cred că ai voie să le faci baie. Cuştile... Depinde, poţi să îi ţii şi în acvariu. Cu toate că hamsterii sunt mai mici şi drăgălaşi, eu consider că porcuşorul e o alegere mai bună. Aww, acum m-ai făcut să îmi amintesc de animalele mele moarte.

| kitt a răspuns:

Mai bine ia-ti un iepuraswinking
cand te saturi de el il tai si il bagi la cuptor sau daca vrei mai multi iti ie o femela si un mascul si ii inmultestiwinking