| jamesbond28 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un Nikon D80, la mana a doua cu aproximativ 3500 cadre. Astept pareri. Multumesc!

4 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca sunt numai 3.5k cadre, e ok pretul.
Ca test, iti sugerez sa folosesti un obiectiv care stii ca nu are praf/mucegai in interior si sa te uiti atent prin vizor si sa analizezi cateva fotografii facute in diverse conditii, astfel excluzi posibilitatea de a cumpara un body cu pete pe senzor sau pe oglinzi ori diverse vicii ascunse.

| Azµre a răspuns:

Depinde și câți bani? Spune câți bani!
Pe lângă asta depinde și cum a fost ținut, păstrat, umblat cu el.

| jamesbond28 explică (pentru Azµre):

200 euro (suntem rude si are nevoie repede de bani). Nu s-a umblat mult cu el intrucat imediat dupa ce si-a luat D80-ul,si-a luat un D300 pe care l-a folosit intens (50000 cadre)

| Azµre a răspuns:

Păi mai ales că sunteți rude, prețul este chiar ok pentru un dslr și unul destul de bun. Eu zic că merită, atâta timp cât zici că știi cum s-a umblat cu el happy