| poiuytrew a întrebat:

Vreau sa-mi fac acasa o bibilioteca temeinica de carti. Ce carti bune si serioase imi recomndati?

Răspuns Câştigător
| simonna a răspuns:

Razboi si pace, anna karenina, shogun, la rasarit de eden, ciresari, ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi, patul lui procust, scrisoare de dragoste, invitatie la vals, elevul dima dintr-a saptea-mihail drumes
crima si pedeapsa-dostoiveski
rascoala, ion-liviu rebreanu
enigma otilie-
morometii-marin preda
la rascruce de vanturi
pe aripile vantului
doamna bovary
toate panzele sus

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu ce genuri iti plac si nici ce studii urmezi ori ai urmat. De obicei fiecare are in biblioteca sa carti de specialitate, care sa-l ajute la studii ori profesie si carti din genurile care-i plac. Fiecare poate avea gusturi diferite, ce-mi place mie s-ar putea sa nu placa altuia. Da o cautare cu genul de carti care-ti place si o sa gasesti destule, de obicei au si cate o foarte sumara prezentare si poti alege. Succes si numai bine!

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Te felicit pentru idee! Pentru inceput trebuie sa ai neaparat cele 100 de carti de la adevarul si cele 100 de la jurnalul national care nu trebuie sa lipseasca din nicio casa. Le poti comanda de pe net si primesti discount.
Te poti duce si la librarii de exemplu la Humanitas si sa iti alegi cu mana ta carti dupa propria ta preferinta pe care sa le citesti cu placere, sa te faca sa te relaxezi.Iti recomand sa accesezi site-urile editurilor humanitas si rao. Le gasesti pe Google! Bafta si sport la lectura! >big grin

| Pneumonoultramicroscopicosilicovolcaniconioza a răspuns:

Păi, depinde e ce îți place ție cum ar fi carti de bucatarie sau o serie de carti care multi prieteni de ai mei o citesc si m-am apunat de ea este Tunele de la editura corint junior sau o serie si mai cunoscuta Harry Potter(ti le recomand) ș. a. m. d depinde de ce iti place tie

| noname1 a răspuns:

Cecilia ahern- ps. i love you si multumesc pentru amintiri. recomand tuturor

| Alexysa a răspuns:

Acelea scrise de Jules Verne sau ...etc

| criscalin a răspuns:

Romanul ''singur pe lume'' e potrivit dar mai sunt si ''fram, ursul polar'' si ''colt alb''