| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomndati sa citesc?

2 răspunsuri:
| andreeadeealeea a răspuns:

-Harry Potter
-Zece negri mititei de Agatha Christie
- Aventurile lui Sherlock Holmes
- Biletul de loterie
-Pisicile rzboinice in inima padurii

| MaYaElenaM a răspuns:

Cartile mele preferate sunt din seria "Instrumente mortale" - 6 carti de Cassandra Clare.
Daca inca nu ai citit cartile Harry Potter, te invit sa le citesti, sunt extraordinare.
Diamantul din Drury Lane de Julia Golding este de asemenea o carte minunata pe care sigur ai s-o adori.
Daca iti plac cartile cu vampiri: Academia Vampirilor de Richelle Mead (sunt mai multe volume).
Poti citi ce carti doresti tu pe care e bazat serialul / filmul tau preferat happy
Cele care ti le-am dat eu ca exemplu sunt carti gen "after school". Nu apar in acea lista obligatorie de citit la scoala laughing