| Stelulu a întrebat:

Vreau sa-mi fac un blog, ce platforma imi recomandati sa folosesc? (ex. Wordpress, Blogspot)

Răspuns Câştigător
| videoblog a răspuns:

Foloseste wordpress, dar cumpara-ti domeniul tau propriu, adica ceva gen stelulu.com, stelulu.net, stelulu.biz, stelulu.eu (toate cam 9-10 euro/an), sau chiar stelulu.ro (cam 35 euro/pe viata). pentru promovarea lui, iti recomand apoi http://www.bagamare.ro/, ghidoo.ro, twitter.com, http://www.pelarg.ro/, digg.com, mixx.com.

19 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Blogspot... Apartine de google... Si are o gramada de chestii... si mail, calendar... poze etc.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu am pe blogspot, imi place dar iti recomand si eu tot wordpress, are mai multe optiuni, e mai de efect, design mai atractiv...

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro !
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro/com), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, posibilitatea de a-ti crea un forum-portal, magazin online şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

| Adry a răspuns:

Si eu tot Wordpress folosesc si iti recomand.

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Wordpress. odata instalat, sunt mii de plugin-uri, poti sa faci tot ce vrei si ce nu vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi am blog pe blogspot, iti recomand sa-ti faci pe wordpress - ai mult mai multe optiuni si functii si, let`s face it, e mai misto. Totusi, iti sugerez sa incerci intai toate platformele ca sa vezi care-ti place cel mai mult. Acum m-as muta pe wordpress, dar, intr-un fel, mi-ar parea rau de toate posturile din trecut, care mi-s dragi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa-ti recomand. poti sa-ti faci blog pe http://iceblogger.com, foloseste bloguri de tip Wordpress si are teme superbe! Este un site nou, romanesc si se dedica si celor din afara tarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici aici un tutorial complet despre cum sa-ti faci blog, inclusiv avantaje dezavantaje WP vs Blogspot... N-o sa ma apuc acum sa dau copy/paste la ce scrie acolo, citeste tu: http://dan-blog.ro/cum-sa-mi-fac-un-blog.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste worldpress

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blogger!
Si eu sunt pe ala my name is Goodzila!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc blogspot si sunt foarte multumit, acum depinde si pentru ce vrei sa folosesti blogul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wordpress

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blogspot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blogspot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand Wordpress.Totul e mai clar si...happyhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ppapnbvbgbnxdvbfhgfhsdbvfhxdfvbdhvhdfdbhcvfdre

| cube a răspuns:

"Wordpress"

| pisi12lori a răspuns:

Eu iti recomand Wordpress! Fa-ti un blog este super...happyhappy