| anonim_4396 a întrebat:

Pe care platforma de blog e mai usor sa intalezi teme? Blogspot sau wordpress? Sa stiu pe care-mi fac blog

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate stiu blogspot-ul e mai usor de folosit.

| videoblog a răspuns:

Pe toate e posibil, dar recomand WP.

PS - pentru promovare blog recomand http://www.bagamare.ro/

| dreamerlainen a răspuns:

Blogger (blogspot) iti permite sa manevrezi codurile cum vrei tu.
Pe Wordpress iti trebuie domeniu platit. Si e si mai dificil...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte multi bloggeri folosesc Wordpress, dar mie mi se pare ca este mai bun pentru avansati. Eu acolo am inceput, insa dupa cateva saptamani am renuntat si mi-am facut pe Blogspot, la care am si ramas fiindca mi s-a parut mai simplu de utilizat si imi ofera toate optiunile (widget-uri incluse, si gasesti o multime de layout-uri pe net daca nu iti plac cele prestabilite) necesare. Cu Wordpress-ul trebuie sa mai ai ceva cunostinte de html si in general, nu mi se pare ca merita efortul.

Bafta!winking

| jumper a răspuns:

Pe wordpress, din cate stiu eu.Sunt o gramada teme pe web, si are foarte multe pluginuri.Eu folosesc numai wordpress.Bafta!