| ririsa a întrebat:

Buna, Vreau sa imi fac un blog dar nu ma pot decide pe ce platforma... voi ce imi recomandati? Wordpress sau blogspot? Si de ce? happy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Blogspot -e usor de utilizat si e gratis, plus ca e mai bine promovat, as recomanda si ucoz sau 3xforum

Răspuns utilizator avertizat
| Ch0co a răspuns:

Blogger este free si usor de utilizat. Pe net sunt o gramada de template-uri ca sa schimbi aspectul blogului. WordPress este free, dar daca vrei sa schimbi aspectul blogului ai nevoie de WordPress.org, si astfel ai nevoie de un host, dns, Filezilla, etc. Ce incerc eu sa iti spun este ca blogger este usor de utilizat. Wordpress este mult mai profesionist, dar mai greu de utilizat.