| oDoddeX a întrebat:

Vreau sa-mi iau calculator si ma gandeam la sistem diablo gamer xtreme x3 am3:
http://www.eflamingo.ro/......eme_X3_AM3
dar nu scrie prea multe detalii la el...
daca poate cineva sa-mi dea mai multe detalii cam ar fi placa de baza ii dau fundita :)

3 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

De ce te-ar interesa placa de baza? e ceva cu socket AM3+ si DDR3, daca stii ce vrei de ce nu-ti faci tu un sistem in loc sa-l iei gata facut?

| oDoddeX explică (pentru Sp33dyt):

Pai este 1.300 lei m-am gandit la asta dar dupa mine ar iesi mai scump... (in plus ca placa video care o sa fie la sistem o iau, pun alta, iar cea veche o pun la calculatorul vechi, adica cel de pe care am scris. in total ar iesi 1.400 lei sau 1.500 lei dupa piese daca as lau tot de la 0 miar iesi cam 1.400 lei fara a 2-a placa video...)

| madalin28 a răspuns:

Placa de baza:AMD 760 760GM-P21(FX)
CPU:ATHLON II X3 455 AM3
MEMbig grinDR III 4 GB 1333 MHZ KINGMAX
VIDEO: SAPPHIRE 5450 PCI-E 1 GB DD3 64 BIT
PROCESOR:AMD athlon(tm) II X3 PROCESOR 3.30 GHZ