| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa sperii pe cineva. Ziceti-mi si mie, va rog, niste legende de groaza foarte infricosatoare. Dau funda maaare si portocalie pentru cea mai buna poveste happy big grin

Răspuns Câştigător
| PokeEdy a răspuns:

Intr-un oras a fost omorata o femeie cu sange rece.I s-au taiat organele si toate membrele.Ea a fost decapitata de catre un barbat.Barbatul cand a ajuns acasa la el, la ora 12:00 noaptea s-a dus la baie sa se uite in oglinda.Ghici ce-a vazut? Femeia ucisa cu parul lung si taiata, decapitata, zgariata...De atunci se zice ca daca la ora 12:00 noaptea daca te duci si te uiti in oglinda vezi femeia.Un mic sfat: eu am auzit-o de la un baiat.Inventeaza si tu un nume fioros care sa il dai femeii.Eu am 10 ani fara 2 luni si mi-e frica cand o ascultsad.

1 răspuns:
| LigiMe99 a răspuns:

Aceasta poveste trebuie spusa cu luminile stinse, doar cu o lanterna aprinsa. Nu e foarte infricosatoare, dar e de efect pentru o intalnire cu prietenii.
A fost odata un baietel, al carui tata murise in razboi. Mama sa lucra pana noaptea tarziu in acea seara. Baietelul ramasese acasa, singur, iar afara era o furtuna cu fulgere. La ora 11:30 se aude o bataie in usa.
-Cioc! Cioc!
Baiatul, sfios, se duce la usa si intreaba:
-Cine e?
-Sunt tatal tau! Deschide-mi usa! porunci el.
-Tu nu esti tatal meu! Tatal meu e mort!
Peste un sfert de ora, se aude iar:
-Cioc! Cioc! Deschide, sunt tatal tau!
-Tatal meu e mort! Tu nu esti tatal meu!
La 00:00 se aude o bataie furioasa in usa:
-Deschide! se auzi cu o voce ca de drac. DESCHIDEEE!
Baiatul deschise usa. Era... Era tatal sau. Baiatul isi cere scuze si il invita pe tatal sau la masa. La ciorba, tatalui ii cade lingura pe jos. Baiatul de apleaca sa i-o ridice, dar vede ca tatal sau are picioare de cal.
-Tata tu esti dracul?
-DA DRACUL! (aceasta parte trebuie sa o spui tare si repede)
Povestea, cand o citesti, nu e infricosatoare, dar daca o spui cu efect, sperie rau laughing... Funda?