| Iasmina08 a întrebat:

Vreau sa va dau aceasta rugaciune pentru ca este foarte puternica, si multa lume a obtinut ajutor in necazuri apeland la ea.Se spune noua zile de marti, si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare sfintita.

SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania, te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum.../aici se spune dorinta.
Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale. Apoi se spune
1 Tatal nostru
3 Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus. Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

Sf.Marta, roaga-te pentru mine si familia mea.

Multi spun ca li s-a indeplinit cererea inainte de a termina cele 9 marti.Eu deocamdata astept miracolul, dar nu ma indoiesc ca voi fi ascultata.Sa fiti sanatosi si sa aveti credinta.Va pup pe toate.

1 răspuns:
| eu2011 a răspuns:

Multumesc