| mardeamor a întrebat:

Cati dintre voi aveti o dorinta din suflet care ati vrea sa vi se indeplineasca.si cati dintre voi aveti credinta? eu le am si le'am avut pe amandoua si ii multumesc bunului d-zeu ca mereu ma ajuta in orice rugaciune.am aici o rugaciune care a ajutat foarte multa lume extrem de multa va rog sa aveti credinta sa o spune'ti si sa va ajute d'zeu. Sf Marta, ma indrept catre tine, plina de incredere, cerandu-ti ajutorul.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si sprijinii cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare suferintelor si necazurilor mele.In numele negraitei bucurii care ti-au cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului Lumii un casa ta din Betania, te implor, roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe D-zeu in inimi astfel sa ne invrednicim sa primim ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea ce ma copleseste acum...(aici spui dorinta). Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale. Apoi, zici odata Tatal nostru si de 3 ori Bucura-te Marie cea plina de har...(Nascatoarea de D-zeu). Sf Marta, roaga-te pentru mine si familia mea, in vecii vecilor, AMIN.Rugaciunea se va spune 9 marti la rand, avand o lumanare aprinsa. o lumanare sfintita adica din biserica si sa fie aceeasi in fiecare marti luati una mai mare.

3 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Eu am o dorinta care vreau sa mi se indeplineasca si sper ca dumnezeu sa faca mi se indeplineascasad

| anDa a răspuns:

D-zeu ii ajuta doar pe cei care cred cu adevarat in el si pe cei ce merita ajutorul Lui. Si mie mi-a indeplinit foarte multe dorinte si Ii multumesc din suflet pentru asta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cati dintre voi aveti credinta? Eu nu.
Sf Marta, ma indrept catre tine. Hei, Dumnezeu sau Sf Marta?
Apoi și Maria? Și o lumânare mare. Dar fără lumânare nu mere? Că fără credință, sigur nu. Lumânarea sfințită o cumperi de la biserică. Dar dacă nu ai credință în Marta, Maria, și alea alea, pe asta de unde o cumperi?