| Waffle_6155 a întrebat:

Vreau sa visitez Palatul Parlamentului zilele astea. Sunt eleva de 15 ani, am buletin dar NU am carnet de elev. Cam cât m-ar costa? Pe un site am citit ca intrarea e de 5 lei, dar pe altul scria ca elevii sub 18 ani sunt admise gratuit pe baza carnetului de elev. Întreb pe cei ce au mai fost: cât m-ar costa pe mine, as primi reducere fără carnet, dar cu buletin?

1 răspuns:
| xKathrinexD a răspuns:

Nu ai nevoie cu carneet sau cu beli\tin pentru ca noi cand am fost in clasa a IV-a am fost si am vizitat Palatul Parlamentului si nu am avut nevoie de carnetul de elev sau de buletin! Si, da, pretul intrarii este de 5 lei!