| Anutzza3708 a întrebat:

Vreau si eu dialog intre el si ea! Funda

Răspuns Câştigător
| Ellaa98 a răspuns:

Fata isi intreaba iubitul:

F: De ce ma iubesti?
B: Pur si simplu te iubesc.
F: Nu. Da-mi un motiv.
B: Ok, pentru ca esti frumoasa, grijulie si atractiva.

Fata a fost multumita de raspuns.

Intr-o zi s-a imbolnavit si arata groaznic, era slabita, palida si neingrijita.

F: Ma mai iubesti?
B: Acum ca nu mai esti atractiva mai am motiv sa te iubesc?

Fata a inceput sa planga dar baiatul a luat-o in brate si i-a spus:

B: Acum intelegi? Iubirea nu are nevoie de motive. Te iubesc si o sa te iubesc indiferent ce s-ar intampla ♥

Ea : Ma placii?
EL : Nu
Ea : Crezi ca eu sunt draguta?
EL : Nu
Ea : Dacă plec, vei plange?
EL : Nu
(Ea fuge, dar el se opreşte)
EL : Nu cred că eşti drăguţă,
Cred ca esti frumoasa,
Eu nu cred că te plac,
Te iubesc
[daca pleci ]
Nu aş plânge, aş muri. ♥

Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-I nimic? un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui!
Girl - Yeah
Boy - De ce intrebi? S-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s-a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s-a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M-as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s-a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala:

Boy – Mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu!
Boy – Oh!
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu.
Mate - Dar stii cum sunt fetele!
Boy – Yeah!
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceiasi seara:
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M-am simtit un pic rau.
Boy - Esti bine acum?
Girl - Trebuie sa plec. vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S-ar putea sa dureze te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)
Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon.

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s`a intamplat
Boy - Amice? ce s`a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta? 433-555-3468!

Baiatul suna la numarul acela dupa ore:

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul.
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena.
Voice - Care este numele ei?

>baiatul ii da informatiile<

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s-a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s-a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital!
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital.

Boy: - Esti bine?
Girl -.
Boy - Scumpo te rog spune ceva!
Girl - Eu.
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba? de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc? plange.
Girl - Si eu te iubesc.nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine!
Nurse - Orele de vizita s`au terminat!

Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare.

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un bilet langa el.

In bilet scria:

Am luat un glont pentru ea.
Asa cum am zis ca voi muri pentru ea.

El: Dacă te ating, ce faci?
Ea : Îl strig pe bunicu.
El : Dacă te sărut, ce faci?
Ea : Îl strig pe bunicu.
El: Dacă te dezbrac, ce faci?
Ea : Îl strig pe bunicu.
El: Dar de ce tocmai pe bunicu?
Ea: Pentru că e surd.

Sper sa-ti placa! happy

3 răspunsuri:
| xOneTwoThree a răspuns:

Să vorbim despre dragoste, spuse EA, despre iubire şi iubiri, în toate felurile!

Vi s-a întâmplat o iubire minunată, dar despre care cei din jur să spună că nu va dura, iar voi, în ciuda tuturor, să fiţi mai puternici, mai pasionali, mai apropiaţi şi să consideraţi după trecerea timpului că… uite câte am fi pierdut dacă ne încredeam în gura lumii?

Hai, scrie despre asta… şi nu uita de iubire, că nu sunteţi singuri… li se întâmplă şi altora… poate chiar în acest moment!

EL răspunde:

Mă faci să zâmbesc şi am un rictus uşor de ironie pe meclofax.

Tu ce ai spus până acum? Eşti un fel de Socrate al sufletului? El barem făcea dialoguri despre adevăr.

Dragostea nu e un adevăr, e o iluzie. De fiecare dată când am cunoscut o fată, mai ales la vârsta tânără, i-am vorbit şi mamei despre ea. Mama avea un dar, un feeling cu care simţea dacă ceva e bine pentru mine sau nu.

Nu m-a trădat niciodată darul ei.

Tata nu a vorbit niciodată cu mine despre mine. În schimb avea nişte poveşti moralizatoare, fapte întâmplate care au intrat în legenda satului în care m-am născut. O singură dată mi-a vorbit despre fete.

M-a îndemnat să fac dragoste cu ele şi erau vreo 9-10. Încă nu plecasem de acasă pe atunci. Eram un adolescent naiv şi timid.

Era poate regretul său ascuns, regretul că nu le cunoscuse mai bine pe mamele lor în tinereţea lui de bărbat frumos. Şi-a respectat casa şi femeia cu care se căsătorise şi atât. Mai târziu acestea m-au ironizat pentru cuminţenia mea şi mi-au spus că am facut gesturi ireparabile (şi inacţiunea este tot o faptă condamnabilă). Erau toate acolo şi înainte să apar eu tocmai vorbiseră despre asta.

A fost bine, a fost rău, nu ştiu. Cert este că nu aveam ochi pentru ele atunci. Pentru altele mai de departe…

În schimb mi-erau prietene bune cu care puteam discuta orice, mâncam împreună, ne jucam şi învăţam împreună. În schimb nu am văzut femeile din ele. Acum fiecare are casa, copiii şi rostul ei, unele au ajuns manageri ca şi tine.

Când ne întâlnim la câte 5-6 ani din întâmplare simţim răceala şi frustrarea. Da simt ca şi ele sunt frustrate.

Mă întreb dacă la acea vârstă aş fi muşcat din mărul Evei viaţa mea ar fi fost tot asta. Cred că nu. La vârsta aceea trebuia să învăţ să pot urca în trenurile vieţii.

Cine ştie în ce haltă aş fi rămas reţinut de o domniţă de mahala? Inocenţa m-a ajutat cred eu, până ce cunoaşterea sau gândirea matură a putut să-i ia locul. Revenind la tema ta, gura lumii adevăr grăieşte. Mi s-a întâmplat şi am fost mai puternic cum zici tu, am mers mai departe, am pierdut timp degeaba, am renunţat până la urmă, semnele erau evidente, am avut îndoieli şi după mulţi ani de la despărţire am primit confirmarea clară de la unul din amanţii ei că gura lumii trebuie ascultată. Ce începe prost se sfârseşte şi mai prost.

Nu uitaţi asta. În dragoste eşti orb, nu mai vezi adevărul. Trebuie să te zguduie cineva să revii la realitate.

Eu am plătit cu vârf şi îndesat încăpăţânarea pe care am avut-o. Nu trebuie să te uiţi niciodată în urmă. Viaţa e viaţă şi merge înainte, fie că vrei, fie că nu…

El : Ma iubesti?
Ea: De ce ma intrebi?
El : Te intreb.
Ea : Sigur ca da.
El : Atunci ia casca dupa capul meu si pune-l pe al tau.
Ea : Bine.
El : Acum tine-te bine.
Baiatul si-a dat seama demult ca franele motocicletei nu mai mergeau de aceea si-a dat viata pentru sufletul pe care il iubea.

| xOneTwoThree a răspuns:

Să vorbim despre dragoste, spuse EA, despre iubire şi iubiri, în toate felurile!

Vi s-a întâmplat o iubire minunată, dar despre care cei din jur să spună că nu va dura, iar voi, în ciuda tuturor, să fiţi mai puternici, mai pasionali, mai apropiaţi şi să consideraţi după trecerea timpului că… uite câte am fi pierdut dacă ne încredeam în gura lumii?

Hai, scrie despre asta… şi nu uita de iubire, că nu sunteţi singuri… li se întâmplă şi altora… poate chiar în acest moment!

EL răspunde:

Mă faci să zâmbesc şi am un rictus uşor de ironie pe meclofax.

Tu ce ai spus până acum? Eşti un fel de Socrate al sufletului? El barem făcea dialoguri despre adevăr.

Dragostea nu e un adevăr, e o iluzie. De fiecare dată când am cunoscut o fată, mai ales la vârsta tânără, i-am vorbit şi mamei despre ea. Mama avea un dar, un feeling cu care simţea dacă ceva e bine pentru mine sau nu.

Nu m-a trădat niciodată darul ei.

Tata nu a vorbit niciodată cu mine despre mine. În schimb avea nişte poveşti moralizatoare, fapte întâmplate care au intrat în legenda satului în care m-am născut. O singură dată mi-a vorbit despre fete.

M-a îndemnat să fac dragoste cu ele şi erau vreo 9-10. Încă nu plecasem de acasă pe atunci. Eram un adolescent naiv şi timid.

Era poate regretul său ascuns, regretul că nu le cunoscuse mai bine pe mamele lor în tinereţea lui de bărbat frumos. Şi-a respectat casa şi femeia cu care se căsătorise şi atât. Mai târziu acestea m-au ironizat pentru cuminţenia mea şi mi-au spus că am facut gesturi ireparabile (şi inacţiunea este tot o faptă condamnabilă). Erau toate acolo şi înainte să apar eu tocmai vorbiseră despre asta.

A fost bine, a fost rău, nu ştiu. Cert este că nu aveam ochi pentru ele atunci. Pentru altele mai de departe…

În schimb mi-erau prietene bune cu care puteam discuta orice, mâncam împreună, ne jucam şi învăţam împreună. În schimb nu am văzut femeile din ele. Acum fiecare are casa, copiii şi rostul ei, unele au ajuns manageri ca şi tine.

Când ne întâlnim la câte 5-6 ani din întâmplare simţim răceala şi frustrarea. Da simt ca şi ele sunt frustrate.

Mă întreb dacă la acea vârstă aş fi muşcat din mărul Evei viaţa mea ar fi fost tot asta. Cred că nu. La vârsta aceea trebuia să învăţ să pot urca în trenurile vieţii.

Cine ştie în ce haltă aş fi rămas reţinut de o domniţă de mahala? Inocenţa m-a ajutat cred eu, până ce cunoaşterea sau gândirea matură a putut să-i ia locul. Revenind la tema ta, gura lumii adevăr grăieşte. Mi s-a întâmplat şi am fost mai puternic cum zici tu, am mers mai departe, am pierdut timp degeaba, am renunţat până la urmă, semnele erau evidente, am avut îndoieli şi după mulţi ani de la despărţire am primit confirmarea clară de la unul din amanţii ei că gura lumii trebuie ascultată. Ce începe prost se sfârseşte şi mai prost.

Nu uitaţi asta. În dragoste eşti orb, nu mai vezi adevărul. Trebuie să te zguduie cineva să revii la realitate.

Eu am plătit cu vârf şi îndesat încăpăţânarea pe care am avut-o. Nu trebuie să te uiţi niciodată în urmă. Viaţa e viaţă şi merge înainte, fie că vrei, fie că nu…

EL: Pleacă! EA: Dispari! EL: Din ochii meiEA: Din faţa meaEL: Furie cu chip din ceruriEA: Demon cu mască de amor EL: BlestemEA: Că eu urăscEL : Ziua când te-am văzutEA: Ziua când te-am adoratEL: Ai ochiEA: Ai obrazEL: Să mă priveşti? EA: Să-mi stai înainte? EL: Nu-ţi aduci aminteEA: Nu te gândeştiEL: La greşelile tale? EA: La ticăloşiile tale? EL: Ce crezi? EA: Ce gândeşti? EL: Că eu stau locului să te păzesc? EA: Că eu te opresc să te admir? EL: Ooooo! EA: Ooooo! EL: Nu pot tăgădui că este frumosEA: Prea mult îmi mărturisesc că este frumosEL: Dar la ce foloseşte frumuseţeaEA: La ce bun o chipeşă înfăţişareEL: Dacă este orăştită de păcate? EA: Dacă s-a însoţit cu înşelăciuni? EL: Nu-mi închipuiamEA: N-aş fi crezutEL: Că cerul ar fi un iadEA: Că un cupidon ar fi un lucifer EL: Şi cu toate astea...EA: Şi cu toate astea...EL: O văd acumaEA: O descopăr EL: Hai, piei, drace! EA: Hai iute, şterge-o! EL: Nu vreau! EA: Nu pot! EL: Nu ştiu ce mă ţine-n loc

EA: O forţă neştiută mă opreşteEL: Dar nu e amor, vezi bineEA: Dar fii încredinţat că nu-i iubireEL: Şi ce te opreşte? EA: Şi cin

te ţine-n loc? EL: Nu vreau să-ţi fac chefulEA: N-o să ai plăcerea astaEL: Să-ţi spunEA: Să-ţi mărturisescEL: Că încă te iubescEA: Că eu nu pot să te uitEL: Vai! N-o s-o mai spun vreodată! EA: Poţi să mori, n-o s-o mai auzi! EL: Te-aş iubi,EA: Te-aş adora,EL: De-ai fi credincioasăEA: De-ai fi statornicEL: Măcar de-ai fi sinceră,EA: Măcar de-ai fi tu far

de patăEL: Cum e credinţa meaEA: Cum e dragostea meaEL: Mă înşeli! EA: Mă trădezi! EL: Aşadar, pleacă! EA: Aşadar, du-te! EL: E da să ştii că plec! EA: E da să ştii c-am să ma duc! EL: Ce vrajă mă opreşte? EA: Ce forţă neştiută mă ţine locului? EL: Eşti prea înşelătoare! EA: Ai prea multă putere-n ochi! EL: Nădejdea mă ademeneşte,EA: Frumuseţea-mi dă curaj,EL: Că te-oi descopei credincioasă! EA: Că nu-ţi vei călca vorba! EL: Minte că n-am fost aşa! EA: Te înşeli că mă laud astfel! EL: Şi dragostea altora pentru alţii? EA: Şi că-ţi plăcea altă femeie? EL: Te-ai înşelat! EA: Ai fost minţit! EL: Te iubesc,EA: Te plac,EL: Te ador,EA: Te venerez,
EL: Nădejdea mea,EA: Dragostea mea,EL: Viaţa mea,EA: Fericirea mea,EL: Lumina mea,EA: Sufletul meu,EL: Zeiţa mea,EA: Idolul meu,EL: Orice alt gând,EA: Orice altă simţire,EL: În las deoparte,EA: O izgonesc,EL: Îl detest,EA: O urăsc,EL: Pace vouă ochi dragiEA: Pace ţie gură drăgăstoasăEL: Gata cu războiul, ooo mână iubită! EA: Gata cu certurile, dulci priviri! EL: Dacă tu singura mi-eşti dragă, EA: Dacă pe tine sufletul meu te ador, EL: Trezeşte-te cupidon! EA: Şi piei supărare!

| yvren a răspuns:

EL; știi ce vreau?
EA; mașină, apartament și bani?
EL; nu! pe tine, un băiețel și o fetiță♥;
El,: Dacă te ating, ce faci?
Ea : Îl strig pe bunicu...
El : Dacă te sărut, ce faci?
Ea : Îl strig pe bunicu...
El: Dacă te dezbrac, ce faci?
... Ea, : Îl strig pe bunicu...
El: Dar de ce tocmai pe bunicu?
Ea: Pentru că e surd! rolling on the floor;