| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste jocuri care sa le pot juca cu mingea...cu prietenii.

Funda+ raspuns la o intrebare.__))

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fotbal,baschet,volei

| ady_3580 a răspuns:

-Volei
-Basket
-"Bambilici" - asa se spune la noi, se joaca in 3+ de ex:
Faceti toti pe picior si care face cele mai putine intra in poarta, si voi trebuie sa trageti la poarta fara ca mingea sa cada pe jos ridicand-o tu spre persoana aia cu picioru.
- Victorie - cineva sta in poarta iar tu si inca un prieten trebuie sa dati gol in acea poarta ( 1 vs 1).
-fotbal

| TPUlica a răspuns:

Sunt multe jocuri:-volei
-baschet
-ratele si vanatorii
-un joc cu niste tari in care arunci mingea in sus si strigi o ''tara''(copil) si dai in altul daca il nimeresti iese din joc daca nu ai iesit tu. jocul tine pana se ajunge la 3 copii. Cei trei vor fi castigatorii.
Sper ca te-am ajutat cu niste idei!;-)