| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri de craciun love struck
cele mai frumoase primesc fundita love struck

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca, in noaptea asta, va veni Mosul si te va baga intr-un sac, nu te speria, ci din contra, BUCURA-TE, pentru ca cineva te-a cerut cadou de Craciun!

| UNfriendLY a răspuns:

1) If I had a snowflake for everytime I thought about you, we would never have school.
2) I'm making my christmas list...how do you spell your name?
3) One day, a little boy wrote to Santa Clause, "Please send me a sister."
Santa Clause wrote him back, "Ok, send me your mother"

| Sofffie a răspuns:

- Vine, vine Mos Craciun, Speram la un an mai bun Craciun frumos tuturor, Un an nou, fermecator!

- La multi ani cu sanatate. si la multi bani, cum n-ati sperat vreodata!

- E vremea colindelor, vremea bucuriei, CRACIUN FERICIT!

- Not at my desk! am plecat sa-l caut pe Mos Craciun

- Da-mi o poza cu tine ca sa pot sa-i arat la mosul ce sa-mi aduca.

- As da zile de la mineee…Sa petrec Craciunul cu tineee…

- DnD incerc sa il prind pe Mos Craciun

- Daca ai fost rau anul acesta Mosul o sa te ocoleasca

- Hai Mosule, vino mai repede ca m-am plictisit asteptandu-te

- De Craciun fi mai bun, lasa invidia si rautatea, gandeste-te la lucruri bune si hai sa fim prieten toti ! La multi ani si multa sanatate!

- Ai primit un sms de la Mos Craciun: La multi ani si multa sanatate !

- Cadourile s-au terminat ca e criza

- Lumina acestei sarbatori sa va innobileze inimile cu mantuire si cu dragostea venita la Betleem. Un Craciun implinit si fericit!

- In murmurul tainic al colindelor de Craciun, Sarbatorile de iarna sa va aduca lumina in ganduri, caldura in suflet, sanatate si fericire!

- Sarbatorile cand vin, sa va fie cosul plin, sa aveti pe saturate, casa plina, sanatate, punga sa geama de bani, mult noroc si La Multi Ani!

- La ceas de sarbatoare cand anul are tamplele ninse, iar colindele ne incalzesc sufletul cu bucuria Craciunului, va doresc sanatate, pace si prosperitate!

- Miros de brad, parfum de flori, bat la ferestre uratori, sclipesc pe cer stele in mii de culori, fiti fericiti de sarbatori, acum si-n anii urmatori!

- Bogatie cata vreti, sanatate pentru toti, iar la anul care vine sa va fie si mai bine!

- Sa va fie casa, casa cu bucate noi pe masa, Mos Craciun cu sacul plin, drumu-n viata cat mai lin!

- Un batranel cu chipul drag, va veni la voi in prag, sa nu-l goniti e Mos Craciun, si va aduce un an mai bun!

- Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca liniste, caldura si armonie in suflet. Craciun fericit si un An Nou plin de impliniri!

- Craciunul nu s-ar mai numi Craciun, si Sarbatorile nu ar avea aceasi semnificatie daca nu ati fi voi, ingerii mei. Craciun fericit!

- Sarbatoarea Craciunului sa va deschida inimile cu cheia fericirii spre bine!

- Cu ocazia Craciunului iti urez un sincer LA MULTI ANI!

- Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, in Craciunul care vine. Craciun Fericit!

- Lovite-ar trenul fericirii, trasnite-ar fulgerul iubirii, cadeti-ar in cap un sac cu bani si un bilet cu La multi ani!

- Ocupat. Incerc sa il prind pe Mos Craciun.

- Sunt la cumparaturi. Incearca mai tarziu

- A venit Mosul pe fereastra, dar pe mine m-a ocolit stiti de ce? sad

. Chiar daca ti-ai luat Ferrari si acum esti pe drum, sper sa te bucuri de brad sa te bucuri de Craciun

2. Viata asta ne inraieste si uneori actionam ca niste nebuni dar sa nu uitam ca este Craciunul si sa fim un pic mai buni

3. Chiar daca stai intr-o garsoniera fara utilitati la margine de Bucuresti, imagineaza-ti ca ai in casa un brad frumos, bei vin fiert si afara ninge ca-n povesti

4. Sa ai un Craciun minunat pe care sa-l traiesti ca-n povesti si sper sa primesti macar 100% din cadourile pe care le doresti

5. Sarbatori Fericite si un Craciun plin de zapada fina sa ai un an mai bun si la anu’ sa-ti iei masina

6. De ce sa-ti dau mesaje mincinoase de Craciun si sa-ti zic ca esti un adevarat cand tu mirosi a **** si cand am nasul infundat

7. Acum doi trei ani scoteai cartofu’ din pamant si-l bagai direct in gat, acum esti la studii in Londra, te duci la Opera si vrei sa pari bine crescut

8. Ai o mentalitate de manager si esti condamnat sa castigi.de Craciun esti cel mai mare chitros si o arzi cu apa si covrigi

9. Sper ca la un moment dat o sa-ti retragi cuvintele acum la final de an.uite ca acest mesaj de Craciun poate sa ajunga si la cel mai necioplit taran.

10. Mi-a trebuit ceva sa-mi iau inima-n dinti si sa prind curaj.am zis sa-ti dau si tie un mesaj de Craicun desi esti un cocalar ordinar si ai cel mai jenant limbaj

2. Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa, bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca. La multi ani!

3. Dragii mei yete ca veni si asteptatu’ Craciun ! Va doresc sa avetzi parte de tot ceea ce este mai frumos in viata, Mosu’ sa va aduce tot ceea ce va doriti si fiecare fulg de nea sa aduca in sufletele voastre multa fericire si iubire ! Sarbatori Fericite !

4. Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, sa aveti parte de multa caldura in suflet si in casa, bucurie in inima si multa sanatate si putere de munca. La multi ani!

5. Fa un gest frumos de revelion si imbogateste frumusetea pocnitorilor impuscandu-te in cap

6. All I want for Christmas is you

7. De sarbatori fi mai bun, fi adevarat, cu calu lu vasile sa ne luam dupa gorile

8. Poate ca va ninge de sarbatori, sa fie totul feeric, sa simt atmosfera de sarbatoare si iubire. Sarbatori fericite!

9. Sarbatorile de iarna sa va aduca multe bucurii, surprize si indeplinirea tuturor dorintelor.

10. Am plecat ca tre sa vina Mosul ca oricum nu am fost cuminte dar sa vada ca acum sunt.

1. Noul an sa va aduca belsug in casa , bucate pe masa, valuta in cont,un iaht in port,motor pe autostrada si vecinii ca sa vada.
La Multi Ani!

2. E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara ? Ni se trage de la vin

3. Draga , cu ocazia Craciunului iti doresc multa iubire, sanatate, fericire si nu in ultimul rand MULTE CADOURI!

4. Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti doresc ca niciunul dintre visele tale sa nu ramana neimplinit.

5. Nu iti doresc ca Noul An sa iti aduca in dar indeplinirea tuturor viselor, ci sa ai puterea de a le face fata atunci cand se vor implini. Sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!

6. Nu iti doresc sa ai puterea de a crede in Noul An, ci puterea si rabadarea de a astepta schimbarile ce vor sa vina. Credinta si rabdarea merg mana in mana. La multi ani!

7. De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun!

8. Fie ca bucuriile si gandurile frumoase ale prezentului sa devina amintirile frumoase ale viitorului. Craciun fericit! Sa fii iubit(a)!

9. Nou este anul ce vine, noi sunt visele noastre, noi sunt dorintele nostre, noi sunt spiritele noastre, dar calduroasele mele urari sunt pentru totdeauna! Un An Nou cum ai visat!

10. Va doresc ca sarbatorile de iarna sa va aduca sanatate si fericire, implinirea tutror dorintelor si sanatate celor dragi. La multi ani!

11. "Căţeluş cu părul creţ / să ai jeep-ul în coteţ / să ai vilă cu piscină / pe Madonna ca vecină / o lopată pentru bani / LA ANUL ŞI LA MULŢI ANI!".

12. Nou este anul ce vine, noi sunt visele noastre, noi sunt dorintele nostre, noi sunt spiritele noastre, dar calduroasele mele urari sunt pentru totdeauna! Un An Nou cum ai visat!

13. .Iti doresc un Craciun si un Revelion fericit alaturi de familie si prieteni, sa te distrezi si sa te relaxezi si cel mai important sa nu faci nimic din ceea ce eu nu as face! Mosul te vede! Ho-ho-ho!

14. Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti doresc o vacanta plina de liniste, odihna, pace sufleteasca si implinire. Fie ca de Craciun sa ti se indeplineasca toate dorintele, iar Anul Nou sa te surprinda alaturi ce cei pe care ii iubesti.

15. Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi. Deci dormi mai mult, ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi

Mesaje de Suflet

Magia Craciunului
In aceasta sfanta zi, iti doresc sa fii iubita
Alaturi de cei dragi, sa fii foarte fericita.
Sa nu uiti niciodata ca Dumnezeu e numai unul,
Ce vegheaza asupra ta, si-ti daruieste Craciunul.
Sa petreci cum se cuvine, cu mici si mari,
Sa ai parte de noroc si-un sincer ,,La Multi Ani!"

Mai multe Statusuri, sms-uri, mesaje, urari de Craciun si Anul Nou

Mesaje Comice

Ai o mentalitate de manager si esti condamnat sa castigi.de Craciun esti cel mai mare chitros si o arzi cu apa si covrigi

Sper ca la un moment dat o sa-ti retragi cuvintele acum la final de an.uite ca acest mesaj de Craciun poate sa ajunga si la cel mai necioplit taran
Mi-a trebuit ceva sa-mi iau inima-n dinti si sa prind curaj.am zis sa-ti dau si tie un mesaj de Craicun desi esti un cocalar ordinar si ai cel mai jenant limbaj

Pentru mine viata este un spectacol, este plina de cadouri si surprize placute pana la infinit, pentru tine Craciunul este singura zi din an in care nu-l vezi pe tactu beat pentru ca trebuie sa stea cineva si la Biserica la cersit

O sa ma rog de Mos Craciun, o sa-i dau mesaje sa treaca si pe la tine chiar daca trebuie sa faca eforturi astronnomice, sa trimit Sanepid-ul mai intai sa curete pe acolo sa nu ia Mosu’ vreo malarie sau vreo ciuma bubonica

Inainte nu intelegeai de ce mancam cu furculita si de ce ne spalam asa de des, acum faci Craicunul prin Dubai si te rasfeti cu masaje anti stres

De Craciun trebuie sa transmitem mesaje de bunatate celor din jur, sa facem acte de filantropie de aceea am facut acest cozonac minunat pe care o sa ti-l aduc cu drag.acolo la puscarie

Craciun Fericit si multa sanantate, sa ai un an mai bun, sa-ti mearga bine in toate

Sa ai un Craciun Fericit si sa traiesti in Sarbatoare, sa-ti miroasa a brad in casa si a bani in buzunare

Iti dau acest mesaj de Craciun inca de pe acum pentru ca sper sa cele mai frumoase cadouri si sa ai cel mai frumos brad de Craciun

Scoala s-a terminat si ne cam plictisim acum, noroc ca avem telefonane si ne dam mesaje de Craciun

Fie ca acest mesaj de Craciun la ghinioane sa-ti puna capac, iti doresc multa sanatate si sa ai mai multi bani decat Becali sau Tiriac

Bucuria Craciunului sa tina pana in zori si un cor de craciunite sa-ti cante de Sarbatori

In acest Craciun sa te bucuri cat pentru o viata si Carmen Electra sa-ti fie craciunita pana dimineata

Foto Funny de Craciun

Statusuri, sms-uri, mesaje, urari de Craciun De Sarbatori pe langa cadoul oferit persoanei dragi se ofera si o felicitare, noi am venit cu o pagina unde iti dam cateva ideei de mesaje si urari de sarbatori

Un an nou mai fericit, Cu de toate garnisit, Sanatate si iubire Si cu multa fericire!
De sfintele Sarbatori sa deschidem usa pentru oaspeti dragi, si inima pentru speranta bucurie si lumina. Sa fim mai buni si sa privim inainte cu incredere, stiind ca daca avem credinta, drumul din fata noastra va fi presarat cu impliniri.
Acum cand timpul sta sa-si împarta trupul intre vechi si nou,
cand colindul isi pregateste cu emotie armoniile,
cand magii strabat distantele pentru clipa cea de taina,

Acum, dupa Sfanta porunca a datinii strabune,
Iti incredintez gandurile frumoase de calde urari de fericire,
sanatate, belsug şi impliniri.
Un Craciun frumos alaturi de cei dragi.
Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi! Sa va gaseasca Mosul cu masa bogata si sufletul curat!
Fie ca Nasterea Domnului sa va lumineze sufletele si casa, sa aveti parte de sanatare, belsug si fericire!
Fie ca Sfintele Sarbatori de iarna sa va aduca numai bucurii in suflet, sa reusim sa descoperim cu totii adevaratul sens al Craciunului!
Din lumina sarbatoririi nasterii Domnului si din speranta ce insoteste Noul An, ganduri bune si urari de sanatate, impliniri si bucurii tuturor!
Inconjoara-te de familie si prieteni, bucura-te de glasurile colindatorilor si de dansul fulgilor de nea. Astfel, spiritul Craciunului te va insoti tot anul si dragostea pe care o daruiesti celorlalti ti se va intoarce inzecit. Sarbatori Fericite!
E vremea colindelor, vremea bucuriei, cand minunea nasterii Mintuitorului cuprinde sufletele si le innobileaza. Fie ca Magia Sarbatorilor de iarna, cu zvon de cintece si clopotei, sa aduca fericire, sanatate si bunastare in caminul dumneavoastra. CRACIUN FERICIT!
A trecut un an cu aripi frante peste noi, am inteles mai mult sau mai putin despre etern, am incercat sa fim mai buni sau mai piosi. Si acum, în prag de sarbatori, simtim cum linistea coboara ancestral in noi. Imbujorati de sentimente hibernale, cand sufletele noastre trimit atata drag spre voi, cu inima deschisa va uram tot ce-i mai bun in aste sfinte sarbatori! Un an nou fericit si "La multi ani!"
E CUMPANA DINTRE ANI! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Sarbatoarea Craciunului sa va deschida poarta spre un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani!
Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!
Cu colinde de Craciun, va dorim un an mai bun, si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina, zurgalai de flori de gheata sa va bucure de viata, mult noroc sa aveti in toate, la multi ani cu sanatate!
Reteta pentru un an bun Se iau 12 luni si se curata foarte bine de amaraciune,mandrie, ura, invidie, frica, irascibilitate si stres. Se imparte fiecare luna in 28-31 zile, dupa caz,astfel ca proviziile sa ajunga exact 1 an! Fiecare zi se prepara separat: 1 parte munca, 1 parte liniste, 1 parte umor. Se mai adauga 3 linguri optimism, 1 lingurita toleranta, un praf de bun simt si... o picatura de speranta! Peste aluatul astfel obtinut se toarna apoi dragoste din belsug... Preparatul gata facut se aseaza pe farfurie si se impodobeste cu frunzulite de curaj si incredere in sine. Se serveste zilnic, cu bucurie, alaturi de ceasca de cafea din fiecare dimineata! Prezenta reteta nu se compenseaza, ea este gratuita si se transmite liber de la om la om, insotita de urarea: Un An Nou darnic si bun, Sanatate Deplina, Fericire Maxima si Abundenta Absoluta!
Minunatele nopti ale Craciunului, colindelor si datinilor stramosesti sa va gaseasca la ceas de bucurie alaturi de oaspetii cei dragi. Va doresc tot binele, gandurile bune si curate sa va insoteasca pretutindeni, fericirea si succesul sa va fie mereu alaturi!
Bradul e impodobit, Mosul inca n-a sosit, Incepeti sa colindati, Si pe el sa-l asteptati. Va veni la fiecare, Cu cadouri si-o urare: Un Craciun plin de iubire, Sanatate, fericire, Mult noroc si impliniri Si ani plini de bucurii.
Inconjoara-te de familie si prieteni, bucura-te de glasurile colindatorilor si de dansul fulgilor de nea. Astfel,spiritul Craciunului te va insoti tot anul si dragostea pe care o daruiesti celorlalti ti se va intoarce inzecit. Sarbatori Fericite!
Sa ne-adune bun cu bun, Sfanta seara de Craciun. Ca-i mai Sfanta decat toate, La multi ani cu sanatate

Lustruieste-ti ghetele si dupa. mergi la culcare! Nu conteaza ca esti singura... Sarbatorile de iarna sa vina doar cu zambete si voie buna sa le imparti apoi in stinga si in dreapta Si eu o sa vreau un zimbet! Sa-mi pastrezi unul

Imi doresc cu ardoare de Craciun, si in toate clipele vietii mele, sa am in preajma, cu trup si suflet sau macar cu gandul, persoane fericite, iar tu, oricine ai fi, esti una dintre acestea.

| newperson4him a răspuns:

1.De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria! I-am scris mosului ca te vreau pe tine de Craciun!
2. Căţeluş cu părul creţ / să ai jeep-ul în coteţ / să ai vilă cu piscină / pe Madonna ca vecină / o lopată pentru bani / LA ANUL ŞI LA MULŢI ANI!
3. Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi, ci sunt cum sunt cand ma visezi. Deci dormi mai mult, ca sa visezi, sa vezi cum sunt cand nu ma vezi.
4. Poate anul’ asta Mosu’ i-o va aduce pe Elodia lu’ Cioaca.
5.Plecat(a) pana la Mos Craciun…avem niste afaceri de rezolvat…Tu trebuie sa nu ma deranjezi, pentru ca altfel o sa te spun lu’ Mosu’.
6. E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara…prin zapada Mosul zboara? …Ni se trage de la vin.
7.Not at my desk!… am plecat sa-l caut pe Mos Craciun…
Dunda?>big grin

| ChrishaChry a răspuns:

Vine sarbatoarea mult asteptata de toti...Sarbatoarea sfanta ce uneste toate vietuitoarele intr-un lant al vietii, al prieteniei, al bucuriei si al amintirilor frumoase! Ziua in care s-a nascut mantuitorul nostru. E ziua cea mai sfanta din intregul an, si este chiar...Craciunul! love struck

| Miki_5838 a răspuns:

Cu ocazia sarbatorilor de iarna iti doresc ca niciunul dintre visele tale sa nu ramana neimplinit.

de dimineata m-am trezit….
mosul nu era venit….
a ramas inzapezit?……
poate da ….
sau poate……….
sta sa iti citeasca
ce iti doresc eu tie de craciun…….
te iubesc …si numai bine…….
la anul sa fii mai bun…….

| sunshine_1839 a răspuns:

Pai.
" de craciun fi mai bun, fi adevarat " rolling on the floor)