| ღAnaSawakoღ a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri dragute va rog frumos! cele mai multe funda:XUrgent! scuze categoria

14 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Inchisa intre patru pereti.aud cum singur te certi! regrete,lacrimi sau pareri,azi ai ucis ziua de ieri,si-ai ingropat ziua de maine,asa ca pleaca, BINEE?

esti un inger in visele mele, stapanesti inima mea.esti un inger dintre stele, jumatatea ce-mi lipsea!

iubirea este atunci cand sufletul incepe sa cante si florile vietii tale infloresc singure.

daca as putea fi cineva...cu siguranta nu as fi tu!

opriti planeta! vreau sa cobor.

dnd dau gaina cu ruj

dnd inot in lighean

atentie:status cool!
status cool la orizont!
nu te mai uita la statusul meu cool!
nu-i asa ca statusul meu e cool?
statusul meu e la fel de cool ca mine.
imi plac statusurile cool,prin urmare,statusul meu e cool!

ingeras din cer picat,ochii tai m-au fermecat, dintr-o singura privire, s-a ivit a mea iubire!

| RyugaHideki a răspuns:

Scrie ce faci in acel moment dar scrii-o in rime.

| ღAnaSawakoღ explică (pentru RyugaHideki):

Te-ai uitat la Dieth Note?

| RyugaHideki a răspuns (pentru ღAnaSawakoღ):

Nu. m-am uitat la Death Notewinking

| вεвїŧѕά a răspuns:

Iubirea vietii tale te va dori inapoi doar atunci cand tu vei fi implicat in alta relatie serioasa!happy

Iubirea nu este un târg: te iubesc pentru că mă iubeşti. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!

Niciodată nu pune la suflet lucrurile spuse la întâmplare! Inima persoanei contează!

Sunt unele amintiri care raman mereu in minte happy.

Hai sa mergem amn2 pe acelasi principiu : Minte-ma dar minte-ma frumos! :*
nu mai face pe duru, nu ai motive s'o faci :*

tu cu-oricare alta. şi eu cu altu. ar fi păcat nu? să ne minţim degeaba.

Daca primesc tot ce imi doresc, e pentru ca stiu cum sa cer! —

. Nu stiu daca mai are rost... dar am tinut tin si voi tine... Sper sa`mi revin!
M-ai bine`mi dai o palma decat sa te porti asa. happy

O minciună spusă destul de des devine adevăr happy.

Îţi spun că te iubesc, iar tu îmi spui că iubesc multe;; ).

Nu vreau sa mai fac ce am facut dar fac.

Gelozia nu e lipsa de incredere, e frica de a pierde pe cine iubesti.♥

Ne 'am pierdut prea mult pe piese lente. Tu ai glumit, eu am pus sentimente...
Și ma doare când îi vad împreună, când în loc să mă țină pe mine, o ține pe ea de mână...

Iar tot ce mi-am facut sunt iluzii false. straight face

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare! love struck

N`am nevoie de iubirea ta, ma pot iubi si singura :*.

Dacă taci lumea te va lua de fraier, Iar dacă le zici pe faţă vor spune că eşti un figurant.Şi că te-ai schimbat. yawn.

~ Vreau sa intru in mintea ta, sa stiu ce am de facut happy

‎''Im single'' because God is busy writing the best love story for me happy

Nu m-ai invatat cum e fara tine.Cum sa uit daca niciodata nu am invatat?

Cele mai frumoase clipe au fost la inceput cand nu ma puteai mintii!happy
Şi pun pariu că îţi e greu, că ai plâns şi tu măcar o dată, că puteai fi fericit, puteai să mă păstrezi.
Mai trag un fum. Incerc să mă relaxez. Mă las pe spate. Şi fumez. Şi deja visez!

Priveşte-mă-n ochi să-nţelegi sentimentele pe care nu ştiu să ţi le spun! ♥

Abia aştept s.o pierzi şi p'asta.să plangi si tu cum am plâns eu.;-j.

Este un sentiment pe care nu pot sa il opresc.

? O doare ca stie ca nu esti langa ea.

? Se stie că dacă te pierde, nu te va uita!

~ Daca ne vom intalni,sa te faci ca nu ma stii:*

Si acele nopti cand ne adunam cu totii, cand radeam si glumeam pana la miezu noptii.love struck

Increderea vine cu timpul, dar se pierde intr-o secunda.oh go on

¦ Sunt lucruri in viata pe care daca nu le spui, se pierd.

Filmu' ăsta mi se pare cunoscut,
Ăsta nu e visul pe care l-am avut,
În care tu mă pupi şi mă? iubi-iubi mult, nu!

Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot? oh go on

Sti bine ca pe mine nimeni nu ma poate schimba!

Aminteste-ti ca n-o sa ma ai vreodata!

Şi dacă ar fi să trec prin foc, pentru tine aş trece! Chiar dacă nimeni nu înţelege

Dragostea ramane, doar oamenii se schimba.

Erau zile pline de zambete si nopti plangand la geam! straight face

Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Şi propun să ciocnim un pahar de băutură, pentru toţi cei ce m-au pierdut, să-i *** în gură ¦.

¦Încerc să mă ţin tare. Pentru că ştii, fazele astea, frate, te trezesc la realitate straight face!

Dupa primul’ fum viaţa nu mai pare dura, E doar o parere deci mai trag o tura!=p~.

Atunci când nu mai ai oh go on. îţi dai seama ce ai pierdut straight face! :-

După ce-ti plecă curvele îti amintesti cine a fost lângă tine oh go on!

De ce nu aş putea să renunţ aşa, pur şi simplu'?; o3

day dreaming Tresar zi de zi cand te vad. si tu nu stii happy

? E o poză cu noi ce îmi spune că-mi lipseşti.

| CriminalăÎnSerie a răspuns:

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita!love struck

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru k juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putealove struck • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ealove struck

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprimlove struck • Traim viata din plinlove struck • Facem ce stimlove struck

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem q capul Suslove struck • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Cu tine in gandlove struck, stau noapte si zilove struck, si nu stiu viata fara tine cum ar filove struck.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putinelove struck

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

? Ce te face sa crezi ca el era "The one"? Ai crezut ca stai o viata? Dar n-a trecut un an? Ai pus prea mult suflet? Nu-ti face corectie!? N-ai gresit cu nimic? Deci ia-o ca pe o lectie!?

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea love struck

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa-ti duc dor!love struck

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mealove struck. Si pe tine dragostea mealove struck »

? Multi cred ca pot gandi pentru noilove struck? Dar noi nu inseamna mai multilove struck? Noi inseamna doar 2love struck

? Mandria n-are loc in doi? Ca ea e prima care naste un razboi?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viata. Fiecare sfarsit are un nou inceputlove struck. •

Du`te. somn usor. Fa bine. in viata mea sa nu te mai strecori. Daca vrei sa mai dai ochii cu mine. sa stai. retine. Ramai cat vrei dar nu incerca sa gandesti pentru mine.

? Daca vrei sa ma cuceresti. Invata sa iubesti?

pfff. Ce sa-ti Fac? asta e Firea. credeai Ca n Viata Te inseala Doar privirea?

| Lore9999 a răspuns:

Vreau lacrimi putine si multe sentimente ,vreau o priveliste pustie dar o inima zglobie...Vreau sa plang de cate ori in mare se arunca raza soarelui si vreau sa rad atunci cand sufletul atinge culmea raiului...
Adu-ti aminte de clipele petrecute impreuna, de clipele frumoase cand ne tineam de mana ...Cauta acolo adanc in inima ta si cu siguranta tu vezi ca eu mereu voi fi a ta! Nici cerul nici lumea de demult nu o sa poata sa stinga al nostru cel dintai sarut!
O ultima lacrima se scurge pe obrajii mei o ultima suflare din elixirul dragostei. O ultima speranta, o ultima iubire, un ultim sarut si-o umbra amintire!
De ce nu intelegi ca inima din piept este a ta?!
De ce cand noaptea vine tu esti mereu cu ea?! De ce cand plang tu razi si-o tii mereu de mana ...De ce amintirea cu noi ti se pare o simpla trasatura!
Iubirea e un joc prostesc intre doi oameni ,care printr-un singur sentiment pluteste ca un flug plutind prin aer!Ca o raza de soare purtata de mare, ca o speranta care niciodata nu moare...Dar viata si sentimentele se schimba si intr-o clipa poti vedea ca marea iubire se schimba...
Viata te face uneori sa intelegi ca trebuie sa faci un compromis ,cand esti fericit esti nevoit sa plangi si cand esti trist tu trebuie sa razi!In viata totul ti se pare o simpla adiere dar in viata cu adevarat trebuie sa rezisti cand esti lovit cu putere...
Atunci cand cerul iti va sopti ca te iubesc si cand marea iti va destainui un mic secret atunci cand ochii mei o sa te cauta in lume sa stie iubirea ca ca te iubesc pe bune ...
Cu fiecare clipa care trece, persoana ta ma lasa rece, te vad, te simt dar nu iti spun ,nici daca o sa plang in pumni!Te-ai dus la ea nu ti-a pasat , cu o simpla sarutare tu m-ai uitat ...Dar tine minte unoeri ca viata e doar un simplu musuroi !
Oamenii se schimba zi dupa zi...Maine suntem mari iar azi am fost copii...In viata omului necazuri multe sunt ,dar omule in viata sa fii cu capul sus !
Ai aparut ca o ploaie in desert,un zambet cald si o privire fara de-nteles.Un suflet drag cu inima deschisa , un inger pe pamant cu aura smerita!Mi-ai oferit iubirea , mi-ai dat si fericirea ,ai fost alaturi la bine si la greu si pentru aceasta iti multumesc mereu!Cuvintele din lume nu te pot descrie ,dar stau si te privesc si sper sa stii ca te iubesc !
Mi-ai fost alaturi la bine si la greu ai fost si o stiu numai eu...La suparare mi-ai zambit si inima mi-ai daruit !Din inima iti daruiesc un sarut si cu un simplu te iubesc.
Fara iubirea ta, crede-ma iubire, ca nici o zi n-as rezista, cum fara aer nu putem trai la infinit eu te-as iubi.
Chiar daca valurile marii se opresc la stanci, sa stii dragostea mea, k vreau sa nu ma uiti!
O prietenie nu consta intr-un argument cum o relatie nu poate fi pe interes!Prea multi prieteni ce se arata abia dupa furtuna , prea multe lacrimi sterse in fiecare saptamana !Cu toate astea eu vreau sa intelegi ca viata merge inainte chiar de nu-i dai acces!
Viata mea nu are limite daca vreau sa fac ceva o fac si asta e !Nu ma intereseaza de lumea din jur ca ea e de rahat si toti o stiu !In viata trebuie sa risti sa faci mereu un compromis , sa uiti sa fii mereu doar tu, sa fii ai mereu un da sau nu !
Fii cu capu sus in orice zi cat se poate sa ai in tine un strop de divinitate,Sa fi mereu doar tu chiar daca multi zic nu sa fi mereu cu tine la vorbele straine!
Oricat ai da tu timpul inapoi nu o sa mai fie ce a fost o data intre noi,o sa iti fie dor de saruturile ce ne aprindeau si de imbratisarile calde care ne infierbantau!
1. Tu esti soarele ce ma trezeste de dimineata, esti aerul ce-l respir, esti motivul pentru care zambesc si de aceea, daca tu n-ai fi inima mi s-ar stinge, sufletul mi s-ar raci, iar eu n-as mai fi decat o amintire care suspina dupa dorul tau!

2. Nu-mi trebuie o zi anume ca sa-mi deschid inima, nu-mi trebuie soare pe cer ca sa-ti vad zambetul, nu-mi trebuie luna ca sa fiu fericita!Esti de ajuns tu!Te am aici, in suflet si cand imi lipseste ceva trebuie doar sa ma gandesc la tine! Pentru ca impreuna, doua jumatati, avem tot!
3. Intr-un cos cu viorele
Canta doua pasarele
Una canta te iubesc
Alta canta si mai bine
TE IUBESC NUMAI PE TINE
4. Iubire fara sarut
E un lucru neplacut
E ca cerul fara luna
E un clopot ce nu suna!
5. Sa iubesti, sa fii iubit este tot ce ti-am dorit!
6. E o zi cind sufletul invinge orice urma de tristete, cind tot ce a fost greu ti se pare usor, e Ziua Indragostitilor!
7. Atunci cand cerul este acoperit de nori, nu putem vedea soarele, dar stim ca exista. As vrea sa fie la fel si cu noi doi. Nu ne vom putea vedea intotdeauna, dar vom exista intotdeauna unul pentru celalalt.
8. Dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innorata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai; vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gindul la tine liniste. Te iubesc!
9. Oricat de simplu, pe atit de complicat, sper ca indata ce-ai vazut mesajul, ai inchis ochii si in gandul tau m-ai sarutat.
10. Daca iubirea mea s-ar masura, iti spun acum, dragul meu, ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea, din cea mai indepartata galaxie, din cel mai indepartat univers, si inapoi, si tot asa, de o infinitate de ori!
Am invatat multe lucruri!
Am invatat ca poate, pentru lume, tu esti numai o persoana, dar pentru anumite persoane, tu esti lumea toata!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca,tot ce poti face este sa fi o persoana iubita, restul depinde de ceilaltzi.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie...altora s`ar putea sa nu le pese.
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere si doar cateva secunde s`o pierzi.
Am invatat sa nu pierd timpul cu cineva care nu este disponibil sa si-l petreaca pe al lui cu mine.
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci PE CINE ai in viata.
Am invatat ca poate Dumnezeu doreste ca tu sa cunosti multe persoane rele inainte de a cunoaste persoana cea buna, in scopul de a fi recunoscator cand, in sfarsit o vei cunoaste.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faci,ci cu ceea ce poti sa faci tu.
Am invatat ca nu conteaza ceea ce li se intampla oamenilor,ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a-i ajuta.
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate.
Am invatat ca oricum ai taia,orice lucru are doua fetze.
Am invatat ca trebuie sa te despartzi de cei dragi cu cuvinte calde,caci s`ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi.
Am invatat ca poti continua inca mult timp,dupa ce ai spus: "NU MAI POT!"
Am invatat ca ocaziile sunt facute ca sa profiti de ele,niciodata nu vei primi aceeasi sansa de mai multe ori, cel putin nu va mai fi la fel ca prima data.
Am invatat ca eroii sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie si unde trebuie, indiferent de consecintze.
Am invatat ca pentru a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi, iar pentru a-l pastra insa, pe amandoi.
Am invatat sa visez...dar in acelasi timp am invatat sa-mi tzin ochii deschisi caci realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu,dar o accept asa cum e...
Am invatat ca un adevarat prieten este cel care iti tine mana si iti atinge inima.
Am invatat ca atunci cand sunt suparat, am dreptul sa fiu suparat, dar nu am dreptul sa fiu si rau.
Am invatat ca multi dintre cei ce esueaza in viata, sunt persoane care nu au realizat cat de aproape au fost de success in momentul cand au renuntat.
Am invatat ca poti intotdeauna sa alegi intre "a risca" si "a nu risca", dar daca alegi sa nu risti, nu vei stii niciodata ca puteai sa castigi daca ai fi riscat,iar daca ai riscat si ai castigat, pastreaza cu grija aceea clipa…
Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta...iar acest lucru este valabil si pentru iubirea adevarata.
Am invazat sa nu plang pentru ca ceva s-a terminat, ci sa zambesc pentru ca acesta s-a intamplat.
Am invatat ca daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc.
Am invazat sa nu alerg prea mult spre ceva, lucrurile cele mai bune se inatmpla atunci cand le astepti cel mai putin.
Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu,nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc, ci nu faptele sale…
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten,oricum te va rani din cand in cand...iar tu trebuie sa-l iertzi pentru asta!
Am invatat ca nu este totdeauna de ajuns sa fi iertat de altii cateodata trebuie sa invetzi sa te iertzi pe tine insutzi.
Am invatat ca nimeni nu merita lacrimile tale, si acela care le merita, sigur nu te va face sa plangi
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi, lumea nu se va opri pentru durerea ta.
Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru, si pot vedea ceva cu totul si cu totul diferit.
Am invatat ca nu exista fericire de care sa-ti amintesti, fara tristete…
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea…dar ca esti responsabil pentru ceea ce devii!
Am invatat ca cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa ea si sa stii ca nu va fi niciodata a ta.
Am invatat ca oamenii la care tzii cel mai mult, iti sunt luatzi prea repede.
Am invatat sa iubesc, ca sa pot fi iubit.
Am invatat ca o persoana care este draguta cu tine, dar se poarta urat cu chelnerul , NU este o persoana draguta (foarte important,fi foarte atent la asta,nu exista exceptzii!)
Am invazat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore de catre oamenii care nici nu te cunosc.
Am invazat ca exista tot timpul o perosana care sa ma critice, dar continui sa am incredere, fiind atent in cine voi putea avea incredere de doua ori
Am invatat ca cel mai bine e sa fi om, nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul.
Am invatat ca daca vrei sa ai ceva, trebuie sa luptzi si sa mergi inainte fara sa te uitzi inapoi, fara sa ceri aprobarea celor din jur.
Am invatat ca pentru a te descurca iti e de folos farmecul circa 15 min, dupa aceea insa ar fi bine sa stii ceva.
Am invaztat ca indiferent de consecinte, cei care sunt cinstiti cu ei insisi, ajung mai departe in viata.
Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.
Am invatat ca chiar si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat, cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
Am invatat sa ma bucur de fiecare zi ca si cum ar fi ultima.
Am invatat ca increderea se castiga…
Am invatat sa accept.
Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!
Am invatat sa traiesc.
Am invatat ca daca`i ajutzi pe altii din tot sufletul , primesti inzecit inapoi.
Am invatat ca nu trebuie niciodata sa incetezi sa zambesti, chiar si atunci cand esti trist, pentru ca tu nu stii cine s-ar putea indragostii de zambetul tau.
Am invazat ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Am invatat ca scrisul, ca si vorbitul, pot linisti durerile sufletesti…
O viata intreaga invetzi ca sa ajungi ceva, si cand crezi ca ai terminat, iar trebuie sa invetzi. Si daca mereu invetzi, cand te opresti, tot nimic nu esti. Si atunci iti aduci aminte ca ai uitat sa fi copil
Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat, si nu regreta nimic care te face sa zambesti
Te iubesc si te ador...ca pe-o roata de tractor...
Un gand, Un vis... O dorinta ,Tristete Bucurie ,Fiecare dintre noi le simte, le traieste si doreste, la un moment dat, sa le impartaseasca. Vrem sa iubim, sa fim iubiti. Si totusi, parca exista ceva mai profund, ceva mai trainic, ceva ce ne da cu adevarat putere, ceva ce nu ne lasa sa ne descurajam , ceva ce ne da, pana la urma, aripi sa visam din nou. Sa fie acest lucru prietenia? Pentru fiecare dintre noi, prietenia inseamna ceva, fiecare ii da valente diferite. Si totusi, pentru cei mai multi, prietenia inseamna, de cele mai multe ori, TOTUL. Prietenia? Un cuvant ce greu poate fi explicat in cuvinte. Prietenia, exprimarea sincera si fara rezerve a gandurilor si simturilor tale in fata unei alte fapturi omenesti, sinceritate totala si dezinteresata in viata launtrica cea mai intima, ca o incercare de retraire in profunda simpatie a unei alte fiinte omenesti. Prietenia face sa nasca, hraneste si intretine cele mai frumoase sentimente de generozitate de care e capabila o inima omeneasca. Prietenie este cand persoana care ti-e alaturi accepta sa fie "acolo" pentru tine si la bine si la rau.
Prietenul adevarat e cel caruia ii place sa te vada: care este dispus sa-ti ierte slabiciunile si sa le ascunda de ochii altora, te trateaza cu menajamente cand esti absent, si cu franchete cand esti prezent. Prietenia adevarata si sincera presupune ca cineva sa ia parte la soarta celuilalt cu caldura, in mod curat obiectiv si fara nici un interes, si aceasta presupune o identificare desavarsita intre cei doi prieteni. Prietenia presupune cel putin doua suflete. O prietenie adevarata trece de interesul material. Prietenul este acela care gandeste pentru tine ca pentru el insusi si care este capabil sa te ajute sa intelegi ca uneori gresesti pentru ca prietenul care esti tu sa se schimbe. O prietenie adevarata este un cerc. Un cerc in care cei doi prieteni se ajuta in viata, sa se rostogoleasca. Cand esti singur, fara prieteni nu poti decat sa mergi...ca barca pe uscat.
Fara sa ne dam seama, de multe ori uitam ca langa noi exista o persoana careia am putea sa-i impartasim gandurile noastre, o persoana dispusa sa se bucure alaturi de noi sau sa ne consoleze atunci cand suntem tristi. De asemenea, de multe ori uitam ca si noi, la randul nostru, reprezentam pentru cineva acelasi lucru. Uitam ca avem prieteni, uitam ca suntem prieteni. Ne cufundam in propriile ganduri.Si totusi, Atunci cand ne reamintim ca nu suntem singuri, problemelor ce pareau de nerezolvat li se contureaza o rezolvare, sentimentelor ce pareau sufocante li se gaseste alinare pentru simplul fapt ca ne dam seama ca avem pe cineva langa noi. Cineva spunea ca prietenii reperezinta o a doua familie o familie in care dragostea este neconditionata, bucuriile se impartasesc, iar necazurile se injumatatesc intre prieteni pentru a putea fi suportate mai usor. Una din cele mai mari bucurii ale acestei vieti este prietenia si una din bucuriile prieteniei este de a avea cui incredinta o taina. Prietenia este poate faptul esential al vietii.
Un gand impartasit ,un vis implinit, o dorinta traita, tristete alinata, speranta=>Prietenia.
"Prietenii adevarati nu vor nimic de la tine, in afara faptului ca vor sa fie langa tine, sa se simta bine in prezenta ta."

Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•
.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•
•te`ai saturat Să'ţi pui viaţa Ca o intrebare.
ţine Capul Sus, Chiar daca doare tare.• .
•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•
Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]
.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

El: Care e visul tau?
Ea: Sa ma sarute cineva sub ploaie. ♥ Al tau?
El: Sa inceapa sa ploua!"
"Cate s'au spus cate s'au dus.nu' ma mai doare cu orice zi'n plus sunt mai sus !restul' doar vorbe goale !"
2 cuvinte... 8 litere... ghici ce'i?
Nebunia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat si sa te astepti sa obtii alt rezultat !
• Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia
• teOretiC` ma adOri` love struck...practiC` ma iubesti` ! love struck
Nimeni nu-mi poate fura zambetu` care imi apare atunci cand ma gandesc la tine!`;x
Pentru ca de placut, poti sa placi mai multe fete | dar de iubit , poti iubi doar una `!
? Sunt doi indragositi care nu se intalnesc, Doua persoane despartite care se doresc, Doua suflete aflate la o rascruce, Doua lacrimi dar nici una nu mai curge! ?
Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel...la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce sunt eu pentru el...;x"
Ai grija cum iti formulezi criticile, s-ar putea sa pici de prost.
Prea multe complicatii care n-au nici un rost.
Am uitat ce ti-am spus si cum eram `nainte. N-am uitat sa te iubesc, doar ca nu-mi aduc aminte
Sunt unele persoane care-mi raman mereuu in suflet, oricat ar gresiii`.
O clipa langa tine n-as putea s-o uit...Iti jur ca nu-i iubire, e un pic mai mult. happylove struck
Se vede in ochii ei ca doar la el se gandeste :]
E trist sa suferi uneori... Dar e frumos cand dragostea te face sa zbori ;x.
E bine sa stii ca nu poti sa fugi de tine, Si ca doar in filme actorii supravietuiesc printre ruine!"
Eu nu renunt nicicand la ceea ce-mi apartine .Si nu permit nici altora sa renunte la mine.
Cine ma-nveseleste.Cine ma face sa zambesc?Cine-mi apare-n gand atunci cand ma trezesc?Cine-mi bantuie visele?Bineinteles ca el.Si e doar al meu.
Orice ar fi stiu ca ma iubeste pana la cer Cu sufletul lui de baiat de cartier!
.Nu pot sa te`nlocuiescc. Ca tine nu mai gasesc . ;x Nu vreau . Nici n.as incerca.Sa iubesc pe altcineva. ;x Te adorr. :*"
-> Sii cand vine vorba de iubire . Zi`le ca ma ai pe minne . happy"
Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca,avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"
"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."
nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi' niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet."
2 buze la patrat se numeste sarutat
Va urasc cu toata dragostea
Prea dulce ca sa fiu light.
Sunt cu spume maxime/Inspumata: ))
Toti imi vor binele , dar nu`i las ca mi`l ia !
Încă există sentimente , tu eşti pasiunea mea.
Ador sa`mi curga cineva prin vene./m\;x
Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit !
Îmi fac curat în suflet . Arunc tot ce e murdar și plin de praf !
Te uiti la mine invidioasa pe sub breton . Dar eu te vad mai pierduta decat un apel pe telefon !
Si trebuie sa-ti pese mai mult de tine ! Cateodata sa faci rau, aduce bine .
»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva. "
»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine. "
»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "
»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc. "
»" Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE! "
Cine vrea plictiseala?…. o dau gratis!
Sunt o hoață si ți-am furat inima!love struck
Tu esti ♥ mea.
Iarna este cu adevarat rece pentru cei ce nu pastreaza amintiri fierbinti.
"Imi plac aceste zile reci , cenusii de iarna.Astfel de zile iti permit sa iti savurezi o autentica stare de melancolie."
Deoarece ai ochii deschişi crezi că vezi?

Iartă-ţi duşmanii, dar nu uita niciodată cum îi cheamă.

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut aşa de mult să plângă şi nu au putut.

Fii fericit cât trăieşti, pentru că mort o să fii mult timp.

Nu am dat greş. Pur şi simplu, am descoperit multe idei care nu funcţionează.

Râsul e ca ştergătorul de parbriz: nu opreşte ploaia, dar îţi permite să îţi vezi de drum.

Nu există căi greşite, doar drumuri alese prost. Nu există "nu pot", doar "nu văd niciun rost".

Sunt momente în viaţă când simţi absenţa cuiva atât de mult încât ţi-ar plăcea să-l scoţi din vise şi să-l îmbrăţişezi.

Niciodată să nu înlocuieşti un suflet bun cu un chip frumos!

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc . Că-s totuşi amintiri frumoase în care încă mă regăsesc...

Un prieten este cineva care te ştie pe dinafară şi încă-i mai place ce vede.

Dacă mama nu ne-a făcut surori a ştiut de ce: pentru că Dumnezeu ne-a făcut cele mai bune prietene.

Prietenia dintre noi aş vrea să nu dispară. Căci e un paradis frumos al anilor de şcoală.

Iubirea înseamnă să dai cuiva şansa să te distrugă şi să ai încredere că nu o va face.

Fiecare încercare îşi cunoaşte scopu` bine... Nu îmi place expresia "Bazează-te pe mine".

Mi-e dor de un duşman adevărat. Mă sufocă devotamentul falşilor prieteni.

♥ Îmi permit să visez ca să pot s-ajung departe . Căci gropile astea, frate, te trezesc la realitate.

Atmosfera e ciudată , când bei apă plată . Anii în care dormi puţin , dar iubeşti şi râzi din plin .

De la cine nu te astepţi, ăla te dezamăgeşte !

Mă faci să râd când îmi vine să plâng . Oriunde aş fi, te port cu mine în gând!

Mi-am dat seama că viaţa. este ca un bal mascat: după ce toată lumea şi-a scos masca, distracţia s-a încheiat.

Chiar dacă nu’s toate roz, tot le colorez eu odată!

Iartă tot, dar nu uita nimic!

Cine vrea să culeagă lacrimi, să semene iubire.

Silă?! Starea în care nici măcar regretele nu-şi mai au rostul.

O aluzie discretă. Pluteşte. O idee. O nemulţumire. O trădare. O impresie. O poveste despre ceva. Impresii. Impresii. Şi dacă este adevărat?

E una dintre zilele alea nasoale,saad sad

Sincer, acum nu`mi pare rău că te-am văzut şi fără mască. Nu există "scuză-mă" în cazul tău, aşa că lasă.

Daţi-mi un bilet spre nicăieri şi către tot . Şi daţi-mi doar de dus . . Nu ştiu când mă mai întorc.

După uşa asta e un alt început... Las tot aici chiar dacă a durut...

Cand fluturii se indragostesc, oare simt oameni in stomac?

i

| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Daca vrei, cauta pe blogul asta: http://alexandra-mylifehere.blogspot.com/ sau daca iti e mai la indemana, cauta pe Facebook numele "Statusuri".E pagina oficiala si acolo se posteaza zilnic statusuri. Sper ca te-am ajutat;);):D

| Zzebrazi a răspuns:

Și ma doare când îi vad împreună, când în loc să mă țină pe mine, o ține pe ea de mână...

| pisicuta08 a răspuns:

Asta sunt si nai cemi face alta mami nu mai fac, sunt o adevarata finete pacat ca sunt invidiata de prea multe zdrente