| Аℓℓi a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase..de tot felul, dar care sa le gasesti pe oriunde.
Funda cele mai multe si mai frumoase.

Răspuns Câştigător
| Mihaela2o a răspuns:

@ Nu se numeste barbat cel care loveste o femeie, si cel care ar lovi pe oricine pentru a o apara.
@Sexul il gasesti peste tot, dragostea mai putin.
@Iubirea adevarata, ca-n povesti moarte nu are, mereu invinge!
@Cheia catre inima mea va fi mereu numele tau!
@Nu sa ierti e greu, ci sa uiti si sa ai incredere din nou!
@Adevarul despre frumusetea unei femei e mereu in ochii celui care o iubeste.
@Oameni perfecti nu exista, dar exista un baiat perfect pentru tine.
@ fiecare fata merita un tip care o respecta si fiecare tip merita o fata care ii apreciaza efortutile tale
@ Faptul ca te iubesc, nu e mare.Dar faptul ca-ti pasa de mine e ceva special.
@Speram la bine, speram la fericire. Dar in fine, eu sper sa te multumesc intai pe tine.
@: Cate nopti am stat in preajma ta am realizat. Ca te iubesc mai mult decat probabil mi-am imaginat!
@ Am petrecut nopti cu tine, nenumarate zile. Am invatat sa aleg ce e rau si ce e bine!
@: În jocul asta nu îmi e frica…sunt amanta, iubita si amica. Poate lumea crede ca sunt sora ta mai mica, fara sa stie ca eu pentru tine sunt unica.
@ Nu plânge dupa un baiat, lasa'l pe el sa plânga dupa tine. Ca fetele ofera si iarta. Dar baietii primesc si uita
@Iti aduc aminte de clipele fierbintsi din dormitor. cand imi spuneai " Iubita te ador; x, mor de al tau dor
@În spatele oricarui barbat de succes se afla o femeie desteapta, care îi spune "Am încredere în tine!"
@Degeaba poti sa cuceresti o mie de fete, daca nu o poti cuceri pe cea pe care o vrei!
@ a macina orgoliul meu infect...10 luni langa tine nu am avut nici un regret ->dovedeste-mi ca esti femeia pe care o caut
@O singura iubire port in mine, pentru un singur baiat la rau si la bine!
@Sa fii fidel nu insemna ca esti prost, inseamna ca esti suficent de matur sa stii sa apreciezi ce ai!
@Nu esti "barbat" atunci când faci dragoste cu toate femeile; ci atunci când iubesti cu adevarat una singura!
@Sti scumpo`?! nu sunt geloasa ca te dai la el, dar sincer, iti sta mai bine cheala;>!
@Cel mai dragu? lucru pe care îl po? i face pentru o fata este sa o la? i sa? tie ca este în inima ta!?
@El nu este singurul baiat din Univers, dar este singurul care conteaza.
@O fi o nebunie. Dar imi place de tine?
@Pentru tine a? face orice, oriunde, oricând... pentru ca tu meri? i tot ce-i mai bun pe pamânt.
@M.ai invatat ce inseamna sa iubesti!?
@? Afara e soare, in suflet e furtuna, pentru fericirea mea e? ti unitatea de masura!
@Ai ajuns in patul lui pentru o noapte, dar nu uita eu il tin in brate in fiecare noapte.
@Baiatul potrivit î? i ruineaza rujul de pe buze, nu rimelul
@"Noi" am fost, suntem si vom fi. Oricât de stupid pare, noi ne iubim, sa stii
@Cine esti?! Tot! Ce iubesc?! Pe tine! Ce vreau?! Sa ramâi mereu aici, cu mine pentru ca doar alaturi de tine, mie îmi e cel mai bineee love struck!
@Nu pot uita ziua în care, te-am vazut prima oara. Nu pot uita când ne-am promis, o relatie de durata
@Vreau sa ma faci sa ma topesc de dor...Sa ma faci sa-? i spun mereu ca te Adorr!
@E fata care sta zâmbind atunci când vi acasa? i po? i jura ca nu e alta mai frumoasa!
@Treptat ne-am spus primul "Te iubesc" Apoi, mi-e dor de tine, fara tine nu traiesc... zâmbesc când se vad, plâng când se cearta? i indiferent de fapta ei se împaca? i se iarta!
@Nu vreau sa te pierd si nici nu te voi pierde. Chiar daca fraierii vorbesc aiurea, nu îi credewinking
@Voi va lauda? i ca a? i avut patul lui, eu ma laud ca am avut inima lui:X ca e un golan? tiu prea bine, dar stiu ca golanul asta ma iube? te doar pe mine
@Era prima oara când te-am vazut, dar mi-ai placut mult. Si m-am tinut dupa tine, al meu sa fii m-am zbatut
@Când vine vorba de el, sunt o persoana egoista:X
@Aveai o fire nebuna, asa ai fost mereu, nimeni nu te-a înteles cum o fac euwinking!
@Pentru ca poti sa placi 1000 de fete, dar de iubit, tot pe mine ma iubestibatting eyelashes!
@Sa iube? ti fara condi? ii, sa vorbe? ti fara inten? ii, sa daruie? ti fara motive, sa? ii la cineva fara explica? ii!
@Te iubesc pentru simplu fapt ca ma faci fericita!
@Sunt fericita alaturi de tine, ma simt în siguran? a când ma? i de mâna? i îmi? opte? ti "e? ti printesa mea"!
@Sunt multi care vin si multi care se duc, insa tu ramai acelasi si insemni la fel de mult!love struck
@Sunt geloasa, dar toti oamenii care iubesc sunt gelosi big grin!
@Si da am defecte! Dar el tot ma iubestebatting eyelashes
@Scumpo! Tu la 10 ani ar trebui sa-ti pierzi dintii, nu virginitatea!
@Nu conteaza inaltimea, nu conteaza ochii, nu conteaza anii si nu conteaza formele. Deoarece unde iubirea isi face simtita prezenta multe altele sunt mai importante.happy
@O iubire asa de mare e greu sa uiti, dar la noi nu e nevoie de uitare, iubirea noastra strabate mii de hotare!?
@Tu esti singurul care ma ajuti si ma conduci spre infinit,
Daca nu ma vei dezamagii te voi iubi la nesfarsit, iti promit!?
@Orice varsta am avea, atunci cand suntem in suferinta o parte din sufletul nostru inca striga:,,Vreau la mama''!
@O relatie adevarata nu implica doar saruturi si imbratisari! inseamna NOI pentru a putea infrunta IMPREUNA ceea ce ne pune viata in fata!?
@Credeti ca nu exista nimeni care sa ne fie alaturi si la bine si la greu?
Va inselati! E MAMA?
@Viata devine o cutie cu surprize atunci cand o incredintezi persoanei iubite!?
@Stiu ca poti avea orisice femeie dar inima mea vrea sa-ti dea o cheie.
Descuie si intra caci nu ai idee ce foc sa aprins dintr-o scanteie!?
@Ia-ma in brate! Nu lasa pe nimeni de langa tine sa ma inhate!
@Nu-s vorbe goale cand iti spun te iubesc
@Spune-mi ca ma iubesti, asa cum mi-ai spus si acasa!?
@O vesnicie doar pe tine te-as iubi clipa de clipa, ceas de ceas, zi de zi.
@ Cum sa nu o iube? ti daca ea e frumoasa ca o stea,? tiind ca e? i a ta.
@Alaturi de tine am învatat ce înseamna iubirea, cum e sa plângi uneori din dragoste, sentimentul acela când nu poti adormi fara a vorbi cu ellove struck alaturi de tine am învatat multe, si pentru toate îti multumesc!
@In fiecare clipa ma indragostesc mai mult de tine!
@Nu alege baiatul cel mai frumos de pe pamant, alege baiatul care te face sa te simti cea mai frumoasa de pe pamant... happy
@Prost e baiatul care schimba femeia pe care o iubeste. pentru o aventura care il minte! happy
@Nimeni nu poate sa ma acuze ca-ti provoc zambetul pe buze love struck! R.
@Uneori trebuie sa fi o târfa ca sa ai ceea ce i? i dore? ti!
@Ramân împacata cu gândul ca într-o zi o sa-ti vina rândul
@Singura pasiune a lui sunt EU. Restul sunt doar placeriwinking!
@Niciodata sa nu îti ceri iertare pentru ce simti. E ca si cum ai zice " îmi pare rau ca exist"
@Sa? tii doar ca eu î? i sunt alaturi, nu exista daca, dar sau poate. Voi trece peste toate? i voi merge pâna la capat pentru tine love struck
@Tu le spui mereu: Este prea mica! Mereu aud: Cine? Asta mica? Dar ai uitat sa le spui ceva : Asta mica te-a facut s-o iube? ti a? a cum e ea; x.
@Cand vine furtuna, sarutul tau o opreste!?
@Niciodata un esec. Întotdeauna o lectie.
@Visul meu este sa ma trezesc lânga doi baieti. Unul sa îmi spuna "Buna dimineata, iubito ", iar celalalt " Buna dimineata, mami ".
@O femeie desteapta stie cum sa se rasfete si singura.
@Pastreaza-? i inima pentru acel baiat/fata caruia îi pasa.
@Tot respectul pentru baiatul care are curajul sa spuna : "Nu pot, am prietena si o iubesc!"
@Am sufletul mai fragil, de când îl am pe el.
@Cine îsi trateaza iubita ca pe o printesa, înseamna ca a fost educat de o regina!
@Îmi place la nebunie când eu tip si tu ma pupi.
@'Esti un copil!' îmi spun multi. Dar am sentimente care muta munti.
@Baietii pot mereu sa faca o fata sa plânga, dar daca o fata face un baiat sa plânga, atunci ea înseamna mult pentru el?
@Inima unei femei nu se câstiga cu forta!
@Nu-i cere sa îti explice de ce te iubeste. exact din aceleasi motive o sa te si urasca.
@Dragostea nu trebuie sa fie perfecta, trebuie sa fie reala.
@Cea mai frumoasa femeie nu are cel mai frumos corp, ci cea mai frumoasa inima!
@Cine te iubeste se întoarce". GRESIT! Cine te iubeste, nu pleaca!
@ chiar crezi că încă te mai iubesc? laughing ai crezut că o să stau o viaţă să te suport, dar am plecat şi jur că n.am să mă mai întorc.
@ Orice aş face viaţa tot la el mă întoarce, de mă supăra de.mi vorbeşte urât ştiu că.n inimă la el nimeni nu.i la fell...love struck
Răzbunarea e dulce şi nu are calorii...

2 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

In viata ai nevoie de dragoste la fel de mult cum este nevoie de apa in desert
Prietenia se drauieste nu se cumpara
Cel mai bun medicament pentru imima ranita este doar dragosteawinking

| IoNuTz90 a răspuns:

Barbatul: - In sfarsit! Am asteptat asta atata timp!
Femeia: - Vrei sa plec?
Barbatul: - Ai innebunit? Nici sa nu te gandesti la asta.
Femeia: - Ma iubesti?
Barbatul: - Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: - M-ai inselat vreodata?
Barbatul: - Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: - O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: - Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: - O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: - Ai innebunit?
Femeia: - Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: - Da!
Femeia: - Iubitule!

Si acum, citeste de jos in sus, scuze de mass dar e prea tare sa nu-l citesti, merita citit

Colo sus in cimitir
Stau mormintele in sir
Daca faci misto de mine
Fac un loc si pentru tine

Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se aduuna,
Se ascund dupa catedra
Noapte buna!

Si elevii toti suspina,
Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla,
Somu-si face.

Iese un elev la tabla,
Printre cifre sa se-ncurce,
Fie-ti zecele aproape,
Lasa proful sa se culce.

Peste-a fizicii probleme,
Elevul sterge tabla luna,
Totu-i vis si armonie,
Cand se sunalaughing

Bea suc de fructe,
Suc de fructe inseamna sanatate,
Sanatate inseamna sport,
Sport inseamna faima,
Faima inseamna bani,
Banii inseamna femei,
Femei inseamna dragoste,
Dragostea inseamna SIDA,
SIDA inseamna moarte,
Deci nu mai bea suc de fructe!

Ma uit la luna, te vad pe tine, ma uit la soare, te vad pe tine, ma uit in departare, te vad pe tine. DA` da-te dracu din fata mea odata!

Opriti planeta... vreau sa cobor...

Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine, isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.

! 6 adevaruri in viata :
1) nu poti sa iti atingi toti dintii cu limba.
2) toti idiotii incearca dupa ce citesc asta.
3) primul adevar e o minciuna.
4) zambesti acum pentru ca esti un idiot.
5) vei trimite mai departe unui alt idiot.
6) inca mai ai un zambet pe fata.

cand eram mai mic si mergeam la nunta, toate babele ma loau de obraz si ziceau - lasa ca si tu urmezi, acum m-am facut mare si la fiecare inmormantare le iau pe babe de obraz si le zic -lasa ca si tu urmezi

n Caz de Al III-lea Razboi Mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice!

de ce nu stie o blonda sa scrie 11? pentru ca nu stie care unu sa-l srie primul

era bula la scola si profesora ii pune catva intrebari zice profesoara:bula ce faci cand un om se ineaca
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand pleaca un vapor
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci cand e coada la pita
bula:nu stiu
profesoara:bula ce faci can 2 se bat
bula nu stiu
mere bula acasa si il intreba pe tataso tata ce faci cand un om se ineaca,arunc colacul si il trag la mal,tata ce faci cand un vapor pleaca, scot batista si ii zic la revedere, tata ce faci cand e coada la pita astept sa-mi vina randu, tata ce faci cand doi sa bat, chem politia sai desparta, mere bula a 2 zi la scoala il intreaba iarasi:bula ce faci cand pleaca un vapor arunc colacul du el si il trag la mal:bula ce faci cand un om se ineaca:scot batista si ii zic la revedere:bula ce faci cand e coda la pita:chem politia sai desparta:bula ce faci cand 2 se bat astept sa-mi vina randulaughinglaughing

Vrei sa te injur?
Sa'mi bag inima in pieptul tau, sa'mi sugi sufletul si toata iubirea pe care ti'o port!
Sa te omor cu iubirea mea, sa te ia dragostea mea, sa ma fugareasca cu tine.
Auzi? Sti ceva?
Ia mai du'te in sufletu meu ca m-ai facut sa te iubescphbbbbt

Rusia: Avem niste femei, de ti se scoala batu cand le vezi.
-China: Noi avem niste covoare, numai de drag stai pe ele
-Germania: Noi avem o tactica de razboi, daramam toata lumea.
-America: Avem niste avione supersonice de zbori de pe scaun.
-Romania: Noi ne culcam cu femei rusoaice pe covoare chinezesti cu tactica germana si viteza americana

Regulile elevilor:
Elevul nu copiaza, el se documenteaza. Elevul nu citeste bilete, se informeaza.
Elevul nu este neatent la ore, ci studiaza mediul inconjurator.
Elevul nu greseste, el isi pune la incercare profesorul.
Elevul nu chiuleste, e nevoie de el in alta parte.
Elevul nu fumeaza, el isi caleste plamanii.
Elevul nu doarme, ci reflecteaza. Elevul nu vorbeste, el gandeste cu voce tare.
Elevul nu mesteca guma, el isi intareste dantura.
Elevul nu injura, se descarca.
Elevul iubeste scoala, dar in timpul vacantei.

mi e dor de tine, de caldura ta, in zilele cand ma culcam cu tine, draga mea pijama

Pe usa scria? femei?, si cand am intrat erau numai WC-uri? sad

un mut ii spune surdului ca orbul a vazut un paralizat fugind!

Stii care e diferenta dintre un om care se arunca de la etaju 1 si altu'de la 10?
La cel care se arunca de la 1 se aude asa:buuuff aaaaaa
Iar la cel de la 10 se aude:aaaaaaa buuuuf

Bula intarzie la scoala, intra si trece in banca; intre timp profesoara il intreaba pr Radu:
-Cu ce ai venit la scoala?
- Cu Audi!
Il intreaba apoi si pe Bula, iar el zice ca a venit cu bicicleta. Profesoara:
-Sa nu zici asta cand vin inspectorii maine, ai inteles? Bula:
-Inteles! Vine inspectia a doua zi si il intreaba inspectorii pe Radu: -Cu ce ai venit la scoala? -Cu Audi! Bula intarzie, intra in banca, se aranjeaza apoi ii vine si lui randul sa fie intrebat:
-Cu ce ai venit la scoala? -Cu Mercedesu! -Si de ce ai intarziat? -Deoarece mi-a cazut lantul!

culmea nesimtirii: sa impingi o batrana pe scari si s-o intrebi de ce se grabestelaughing

M-am trezit LUNI si m-am gandit MARTI sa ma duc MIERCURI la scoala, dar cand am vazut JOI ca vine ziua de VINERI m-am gandit ce sa caut SAMBATA la scoala cand DUMINICA e zi libera! Atentie: respectati programu'!

A sosit sfarsitul LUMII?
Nu te panica!
Vino in Romania!
Suntem cu 50 de ani in urma!

La un BAC se prezinta elevi cu diferite pregatiri. Intra primul foarte pregatit si iese radios: - Cum a fost? îl intreaba ceilalti. - E, ca între profesori. - Adica? - Ei întrebau, eu raspundeam, ne completam. Intra al doilea si la iesire aceeasi întrebare: - Cum a fost? - Ca de la profesori la elev, ei întrebau, eu raspundeam, ma mai ajutau ei, Intra al treilea, si la iesire: - Cum a fost? - E, cum sa fie, ca între popi. - Cum asa? - Pai ei întrebau, eu îmi faceam cruce, eu raspundeam, îsi faceau ei cruce! laughing

Culmea tupeului: Sa te caci la o usa dupa care sa bati si sa ceri hirtie!
Culmea culmii tupeului: Sa mai bati o data si sa zici ca nu ti-a ajuns!

FUNDA?