| val31989 a întrebat:

vreau cele mai frumoase statusuri!
nu conteaza de care, dar sa nu fie cele pe care mereu le gasesti pe google.com.....va rog cele mai frumoase!

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahee hee

Viata nu e altceva decat un vis, iar daca stiti sa creati o viata din iubire, visul poate deveni o capodopera

Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcat/a acolo unde esti. Dar, sa ti se simta lipsa imediat cum pleci

Plec dar o sa ma intorc candva. Plang o sa rad candva Nu`mi pasa, dar mi-a pasat candva Nu mi`e bine, dar o sa`mi fie candva

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut

Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata

A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie

Paginile unei carti sunt intodeauna smulse de vanturile timpului dar niciodata de mainile care au mangaiat-o

O fată, indiferent de câte ori neagă, îşi va aminintii mereu fiecare detaliu, fiecare moment şi fiecare bucăţică de amintire care i-a rămas de la tine. Indiferent cât de mult încearcă să uite Pentru ea vor fi mereu acolo

Mereu am avut speranţa că dacă dau o a doua şansă cuiva se va schimba. Dar nu este aşa, Şi am crezut că există, totuşi, măcar o persoană care să vrea să îmi fie prietenă cu adevărat! M-am înşelat

Pentru că te am pe tine pur şi simplu simt că viaţa mea este completă

Pentru că atunci când găseşti persoana cu care vrei să îţi petreci restul vieţii. vrei ca restul vieţii tale să înceapă chiar atunci

Îţi este frică să accepţi că acel lucru pur şi simplu nu mai există. Nu îţi este frică să încerci din nou. Îţi este frică să nu fi rănit din acelaşi motiv

Cu timpul îţi dai seama că fiecare experienţă trăită alături de fiecare fiinţă, nu se va mai repeta niciodată

Să nu ne închidem drumurile niciodată în urma noastră, pentru că nu ştim când vom fi nevoiţi, cândva, să ne întoarcem înapoi

Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoană îşi va face timp pentru tine mereu. Făra minciuni, scuze şi promisiuni încălcate.

Inima e ca marea păstrează în adâncul ei tot ce a primit

E frumos când cineva îţi ţine umbrela deasupra atunci când plouă.
Dar e MINUNAT atunci când cineva te ţine de mână şi aleargă nebuneşte cu tine în ploaie

Nu îţi lega inima de cineva care nu are nimic să îţi ofere. Renunţă. Poate că doare pentru o vreme, dar după ce treci peste vei vedea că e mult mai bine

Într-o zi voi face ceva ce nu mă aşteptam să fac
Într-o zi am să fac ceva ce mă face fericită
Într-o zi am să îmi trăiesc viaţa

Iubirea apare la cei care speră, chiar dacă au fost dezamăgiţi. Iubirea apare la cei care încă cred, chiar dacă au fost trădaţi şi minţiţi. Iubirea apare la cei care încă mai iubesc, chiar dacă au fost răniţi înainte

Întotdeauna să le spui oamenilor ce simţi pentru ei. Dacă le spui, e posibil să te rănească, dar fără să spui nimic; s-ar putea să îi răneşti tu pe ei

Trebuie să acceptăm că unii oameni nu se vor schimba niciodată

De ce să îţi pierzi timpul cu o persoană care te răneşte, când există o persoană acolo în lume care aşteaptă să te facă fericită?

Niciodată să nu îţi pierzi speranţa.Chiar şi când se întunecă, apar stelele

În viaţă nu e uşor să rămâi mereu în picioare. Mai cazi, însă important e să te ridici

Când eşti îndrăgostit nu poţi să dormi pentru că realitatea e mai frumoasă decât visele

Iubirea este când găseşti persoana imperfectă, la locul greşit, în cel mai prost moment

Sunt lucruri în viaţă care nu vrem să se întâmple dar trebuie să le acceptăm, sunt lucruri în viaţă pe care nu vrem să le ştim dar trebuie să le învăţăm şi sunt oameni fără care nu putem trăi dar la care trebuie să renunţăm

Copilăria este un regat în care nimeni nu moare

Sã ai parte de puţinã fericire e mai bine decât sã suferi dupã o persoană pe care nu o poţi avea

Cele mai tari şi frumoase lucruri din viaţă nu pot fi văzute sau atinse; ele trebuie simţite cu inima

De câte ori te-ai simţit perfect împlinită? De câte ori ai avut un moment cu eticheta "perfect"? Niciunul.Pentru că momente perfecte nu există; fericire perfectă nu există; viaţă perfectă nu există

Persoanele care vor să rămână în viaţa ta vor găsii mereu o cale

Vreau sã spun cã-mi place sã mã trezesc dimineaţa şi sã nu ştiu ce se va întâmpla, pe cine voi întalni sau unde voi ajunge. Consider cã viaţa e un dar, şi nu intenţionez s-o risipesc. Nu ştii ce noroc ai data viitoare. Înveţi sã iei viaţa aşa cum e. Pentru ca fiecare zi sã conteze.

Să nu mă judeci după trecutul meu.Trecutul este trecut. Acceptă-mă pentru ceea ce sunt, pentru că asta sunt eu ASTĂZI.

E adevărat că speranţa trebuie să moară o dată cu noi, însă trebuie să acceptăm că unele lucruri nu pot fi schimbate.

Sunt persoane care pur şi simplu nu acceptă că acolo unde este bine poate fi şi rău.Pe unii chiar ne stresează zilele care încep şi se termină prost

Să ai destulă putere sufletească să accepţi acele lucruri pe care nu le poţi schimba.

Sper ca te-am ajutat cat de cathappy

| val31989 explică (pentru mihaelaa18):

Mulumesc multt

| mihaelaa18 a răspuns (pentru val31989):

Nu ai pentru ce

3 răspunsuri:
| val31989 explică:

Mersi