| Marrrii a întrebat:

Vreau si eu statusuri de orice fel, dar nu din acelea pe care le gasesti oriunde pe net. Mai originale daca se poate :*
FUNDA CELE MAI MULTE SI MAI FRUMOASE!

1 răspuns:
| DayByDay a răspuns:

Timpul decide când sa cunosti pe cineva, inima pe cine sa pastreze Zâmbetul ei de copil nu se razbuna, te face sa te simti cel mai puternic om când o tii de mâna Sa pretuiesti mai mult dragostea care ti se ofera decât una pe care trebuie sa o cuceresti! Uneori din prietenie se naste si dragoste Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult! Tot ce am mai bun esti TU! Esti atat de dulce cand imi spui ca ma iubesti, cand spui ca fara mine nu poti sa traiesti Daca as putea fi acolo nu ar mai fi asa Si pun pariu ca prezenta mea ar schimba ceva Dragostea e ca o clepsidra cand ti se umple inima ti se goleste capul Iti mai aduci aminte ziua in care ai luat soarele si mi l-ai pus in suflet? Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet Sunt persoane care nu inceteaza niciodata sa se iubeasca. Asta pentru ca ceea ce ii uneste este mai puternic decat ceea ce ii desparte Iubirea nu trebuie sa fie perfecta. Sa fie adevarata este suficient Sa-ti spun ce m-a facut sa fiu atent la ea... felu-n care mergea felu-n care vorbea felu-n care tragea cu ochiu sageti direct la mine-n inima Si spui: Gata de dragul ei ma potolesc Ca-i atat de mica si o iubesc Mai bine doi decat unul. Caci, daca se intampla sa cada, se ridica unul pe altul! Nu am nevoie nu am nevoie nu am nevoie NU AM NEVOIE DE ALTELE
O femeie puternică e o femeie care are încredere în ea şi în ceea ce face, e o femeie care a decis să îşi accepte imperfecţiunile şi să fie mândră de ele! Înşelăm pentru că abia după, apreciem ce am avut şi ne mai şi pare rău! Nu mai ştiai ce inseamna timp. "Timpul zboară numai când te ating". Aşa-i spuneai. O iubeai când dormea, nu-ţi doreai decât să o priveşti. Ţii minte, încercai să nu clipeşti Norocul bate la uşă o singură dată, dar ghinionul are mai multă răbdare Poate că am plecat de lângă tine, dar din inima ta nu! Stii momentul ala cand, simti ca esti mort insa tot respiri? Esti constienta ca e imposibil, insa numai gandul sa renunti te omoara! Daca cineva nu a gresit niciodata, inseamna nu a incercat sa faca nimic nou Timpul vindecă aproape orice. Dă-i timpului timp Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente Vorba bună, zâmbetul şi fapta binefăcătoare sunt raze ale soarelui răsfrânte în sufletul omului De data asta simt că nu mai pot. E foarte simplu vreau să ies din joc. Sa-ti pese mai mult de constiinta ta decat de parerea celorlalti