| crisbebe a întrebat:

Vreau si eu o poza sa arate cam asa ceva:sa fie un pahar din acela in care sa pui apa, langa el in stanga sa fie un pahar si in stanga paharului jos sa fie un mar si in dreapta canii de apa sa fie tot asa un mar jos.
funda

3 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Cana aceea mare de apa se numeste urcior (multi zic ulcior dar, am consultat DEX-ul si se numeste urcior) si, am cautat dar nu am gasit ceea ce voiai tu insa, stiu ca in primele numere din revista Curs de Pictura era o astfel de pictura > Daca ai colectionat aceste reviste vei gasi acolo.

| Ady3835 a răspuns:

Nu ai pus bine intrebarea. Inainte sa o publici mai citeste odata. Nu inteleg ce vrei sa spui "un pahar din acela in care sa pui apa"laughing

| crisbebe explică (pentru Ady3835):

O cana din aceea mai mare in care se pune apa ce e atat de greu de inteles? http://www.google.ro/......tp?/imgres cv de genul asta