| Stancu_Coralia_2000 a întrebat:

Vreau și eu sa fac o petrecere în pijamale...ce pot sa fac?
P.S. Fără filme de groaza

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Bănuiesc că invitatele trebuiesc anunțate că să vină cu pijamalele lor.
De asemenea cred că toate vor dormi la tine peste noapte, și trebuie să le asiguri necesarul de saltele, perne și cearceafuri; și pentru o noapte să-ți iei adio de la patul tău, de la la perna ta.
Camera/ele trebuie să fie decorata/e. Și pentru asta poți să apelezi la 1-2 prietene să te ajute.
"Petrecerea" poate incepe cu puțin până la asfințitul soarelui. Vei oferi hrană ușoară (ca pentru seară), sucuri și prăjituri. Te gândești la jocuri și aici te pot ajuta și prietenele tale.
Muzica să fie dată încet, în fundal, și nu trebuie să fie tare. Fără dansuri, pentru că este o petrecere în pijamale. Filme de groază nicidecum; mai bine vă uitați la desene animate.
Băieții n-au ce căuta la o astfel de petrecere. Dar nu este o problemă dacă tatăl tău ar fi în casă -sau chiar fratele tău (dacă există).
Anunți fetele ca vor putea să-și folosească telefoanele numai în cazuri de urgență.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si nu ai pijamale?

| tzumpig a răspuns:

Va puteti juca activity daca sunteti minim 4 persoane, sau puteti gati ceva impreuna, ascultati muzica, va machiati si faceti poze, va puteti face filmulete (normale, boomerang etc)