| capsunikroz a întrebat:

Vreau si eu statusuri noi

cele mai bune funda:X

Răspuns Câştigător
| Amaliutss a răspuns:

Pai :

Si toti ma`ntreaba ce s`a intamplat. le raspund scurt: "Nu ma intereseaza,l`am uitat "`!

K tuu` nu` t` schimbi dup` cum bate vantuu`, stii` sa-ti tii` cuvantuu`, vb`esti cand iti vne randuu

Uita`te`n ochii` mei, spune`mi cata ura vezi in ei?

As vrea sa cred in vraja ta Dar tot ce.mi spui e bla bla

Zambetul ei parea ca putea sa aduca in orice viata,culoare, soare, parea ca nu o mai doare nimic si inima ei nu era de vanzare

Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie.altora s`ar putea sa nu le pese!

Pe tine te-am acceptat! pe el l`am lasat.Dar nu stie nimeni pe cine iubesc cu adevarat

Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut!
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri!

Viaţa mi-a dat o lecţie, tot ea m-a înţepat. Ea a fost singura care m-a făcut să plâng cu-adevărat!

Adu-ţi aminte ce greu îţi este să te schimbi pe ţine însuţi şi vei înţelege atunci câte şanse ai când încerci să-i schimbi pe ceilalţi!

Nu poţi schimba trecutul,dar îţi poţi nenoroci un prezent liniştit îngrijorându-te despre viitor.

Viaţa nu-i roz! Eu o vopsesc în verde! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde! Nu beau de supărare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului şi tai bilete

Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti tristă, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Vorbe Spuse`n Vant.Cuvinte Irosite.Au Fost Doar Abureli.Dar Le Voi Tine Minte!

Nu ti-ai dat seama si `ai facut pasul gresit nici Dumnezeu nu te iarta ca ai tradat iubirea mea dk` suferi pentru mine Suferi din greseala Ta!

Viata` se` cOmpliCa`. totul` e `parfum`.si` va` anunT` de`acum`Caa` nimeni` si` nimiC` nu`o` sa-mi` stea` in` drum`

Ti`e mila de ea. Dar mai mila mi`e mie de tine

Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.acelasi mi`e dor de tine

Stiu am un talent nativ,sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ

Sunt o fata cu tupeu si fac numai ce vreau eu

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Prietenii adevarati tin la tine Si sunt langa tine si la rau si la bine Nu te barfesc pe la spate Ci te ajuta chiar in toate

Te privesc cu sila, nu-mi provoci decat mila Plagi incontinuu si spui ca doar tu esti de vina Stii…dar e putin cam tarziu Nici eu nu sunt asa cum as vrea sa fiu

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta,si am scris cu degetul DISPARI

De cate ori vad visele cum se sfarsesc,de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima!

Ai crezut ca faci ce vrei Dar ai scazut in ochii mei Daca te purtai discret Te consideram destept

Nu stau in atentia ta Ca are cine sa ma bage in seama! Paharele sus Sampania sa curga Respect pentru fetele Care Au stiut sa faca Fraierii sa planga!

Diamantul? nu defineste STRALUCIREA! si chiar nu am nevoie de un Rolex ca sa stiu cat e ceasul,sa nu uitam ca exista oameni atat de saraci incat nu au nimic altceva decat bani!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

Când viata iti da o mie de motive pentru a plânge,demonstreaza ca ai o Mie si Una de motive pentru a zâmbi

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

sunt doar o fata cat se poate de obisnuita :X care nu are absolut nimic special, Are zile in care parul ii sta ca naiba,si zile in care arata extraordinar.

Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine,dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!

Vreau sa stii ca mi se rupe de ce faci, de ce zici de ce vrei, ma'ntelegi,sau macar incerci sa-ntelegi, ca mi s rupe de ce spui, ce faci in orice fel,spune-mi daca ma-ntelegi, sa ti-o spun altfel!

incearca sa induri tradarea prietenilor ipocriti,incearca sa vezi ceea ce este cu adevarat frumos si sa incerci s lasi in urma ta o lume un pic mai buna

vorbele nu isi au rostul acum,o sa vina si randul tau

Am prieteni ft multi,care-mi sunt dusmani tacuti! Cine e destept sa-nvete,prietenii au multe fete!

Sunt inofensiva,dar gandul meu e criminal!

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva,acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul,apare cineva si schimba totul!

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea![

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Uite eu iti recomand site-ul acesta :
Http://www.sweety-things.weebly.com/

Cuprinde niste statusuri foarte frumoase.Merita vazut.
Sper ca te-am ajutat si scuza`ma daca am scris statusurile cu greseli, dar m`am grabit.

Pa, pa!

3 răspunsuri:
| Anonima007 a răspuns:

Ai habar oare, mai precis, te doare? faptul ca cel mai bun prieten vine si dispare? º
Cobori in jos luceafar bland,
Alunecand pe-o scara
Sa dai cu fundu' de pamant
Ochii din cap sa-ti sara :))
Te-am iubit, nu m-ai iubit, du-te dracul de tampit!
http://www.statusuri-noi.com/category/statusuri-noi/
Funda?;;)

| Daniella a răspuns:

♥I wish that I could fly . Into the sky . So very high . Just like a dragonfly .
♥Eu nu tin cont de ce crezi tu sau ce e`n capul tau !
♥Cand am probleme mai ales . Zic "Mai da'le'n mortii lor" .
♥De obicei nu crezi pana nu vezi cu ochii tai daca se poate . Ca visele devin realitate ! love struck
♥It`s to late to apologize .
♥Pot sa gandesc cu voce tare . Ca nimeni nu ma vede . Nimeni nu ma aude . Sunt o oarecare .
♥Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima .
♥Cand imi numar prietenii,pe mada o pun de 2 ori love struck .
♥Si poti sa`mi iei ce vrei . Cand am langa mine toti prietenii mei !
♥Siii peste toate o sa trecem cu capu` sus . Pentru ca surorile asta si-au propus smug .
♥Doar in visul meu gasesc lumea perfecta love struck .
♥Intamplator,oricine poate iubi smug
♥Cand iubesti pe cineva, simti nevoia sa-ti fie aproape love struck
♥Sunt eu,tu si restu' lumii . Tine minte nu conteaza ce abereaza unii . happy
♥Nu exista fericire de care sa-ti amintesti,fara tristete happy
♥Orice iti poti imagina,este real !
♥Visele intotdeauna inving realitatea daca le acorzi o sansa love struck
♥Fiecare are varsta pe care o simte .
♥Lumea in care traim . Este complicat de simpla happy .
♥Imi spui ca nu mai sunt la fel . Ca m`am schimbat . De fapt.n`ai ajuns sa ma cunosti cu adevarat .
♥O vezi doar cand vrea . De`aia esti nebun dupa ea.
♥Zii ce vrei,tu stii,eu asa`mi traiesc viata !
♥Sunt cine vreau să fiu şi fuck ce vreau ! Fără ruşine imi iau ce-mi convine smug
♥Say hello to my little gun smug .
♥Pot fi orice`ti doresti . Atata timp cat ma iubesti smug
♥Zici ca nu se mai poate . Ca le'ai vazut pe toate . Poate ar trebui sa cauti fericirea'n alta parte .
♥Diferita . Nu pot fi comparata . Nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata .
♥Nu stii ce gandeste si nu stii daca are rabdare . Daca e genu` de fata care ar face o favoare
♥Poate ca ar fi o idee sa nu mai stai sa pierzi timpu` in continuare . Da` cand faci un pas in fata ea dispare .
♥Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla love struck
♥În mine se mai vorbeşte şi azi despre tine love struck !
♥Mie nu`mi strica vremea starile cum vi se`ntampla voua !
♥Sunt multe ca ea . Dar nu toate stralucesc batting eyelashes
♥Si'ti vezi de treburi. Ca oricum viata merge'n suturi .
♥Ai cauzt,te-ai ridicat inveti noi moduri sa te scuturi !

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute