| doareu_3627 a întrebat:

Vreau si eu statusuri noi, indiferenta, iubire, etc

Răspuns Câştigător
| Simoni a răspuns:

Din fum apar, tu nu o sa ma vezi niciodata clar, caci tu ai fost cel ce m`a facut sa dispar.

Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara. Daca nu sunt interese drumurile se separa

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea.Nici macar baiatul care puteam sa jur ca ma iubea

au fost zile şi nopţi. au fost ţigări şi sticle. au fost poze şi lacrimi şi diverse tentative.

Toate se schimbă şi totu` trece. ţi`a spus că nu mai poate. n`o lăsa să plece!

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

•Oamenii vin, raman, pleaca.Nu`i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta! •

Uneori te trezesti ca vorbesti la trecut.Amintiri ce pentru unii nu conteaza prea mult sad

Nu e normal sa ai un zambet superficial.desi esti tanar te gandesti mereu la final.straight face

•O sa ne amintim la o tigara de toate care au fost si au fost odinioara[...]O sa trag un fum sa caut altu,daca toate trec de ce n`ar trece si astea!? oh go on

♥Cu ele rad,cu ele plang,cu ele tip,cu ele zambesc, cu ele ma cert, la orice ora din zi sau noaptelove struck!

• Te iutsi ´ La mine Sii nutsi vne s crezi Că o Pustoaică Ca mine Te-a facut ´ să Iubestii! •

Imi ´ aduc aminte ´ cat de mult o iubea ´ cum prietenilor ´ le Zkea. Frate nu pot trai fra ea!

! • Ecoul tău iti spune asa. •Chiar dacă ai puterea să ascunzi • Ti`e incă dor de ea! •

Ca sa intelegi ca esti prost. trebuie totusi sa-ti mearga mintea

Si chiar daca n`am fost prima. stii si tu, sunt singura care conteaza!

Poate acum nu ai chef nici sa O bagi in seama. Dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna`love struck happy

Am vazut ca timpul trece, nu sta sa-mi leg eu siretul, nu sta din nou sa iau startul daca n-am pornit cu dreptul!

Te-ai jucat cu visele mele si orgoliul meu, de acum ai unda verde sa mai gasesti inca o suta ca mine cum ziceai mereu

Am invatat ca daca cineva nu tine la tine asa cum vrei tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul love struck

Am trecut prin multe, dar suntem inca impreuna caci, nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana love struck

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia`ti si trecutu` si plecati amandoi.

lasa lumea sa zica ce vrea...nu mai crede asculta-ti inima.Stii prea bine: numai tie ti.as da jumatate din perna meabatting eyelashes

Amintirea ta ma face sa regret. Pe alta iubeai, eu te strangeam la piept.

• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert? raised eyebrows

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

Sa stii sa faci diferenTsa intre alte fete si fata ta love struck... Sa stii ca toate te vor dar nici `una nu te iubeste ca ea love struck

Am oferit prea multa dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta.

Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea, candva, demult? straight face

Vreau sa stau. sa ne uitam la stele asa cum faceam mereu. sa ne amintim ca undeva acolo vom fi la bine si la greu love struck

Peste toate o sa trecem cu capu`sus.Ne avem una pe alta asta`i mai presuslove struck

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Te `a :* Iubit o data talk to the hand si ai Pierdut-o ´ In fine ´ :* Nu tine doar ` de Tine! Ca dka ´ Te gandesti :* tot el Tsia happy ´ Luat-o Si tu ca ´ :* Prostu iai ´ Lasat-o :*,. Tzia furato

Nu sunt singura in ploaie si vant am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Daca nu ai pierdut NimiC, fii fericit
Daca ai pierdut PutiN, fii fericit ca nu ai pierdut mai mult
Daca ai pierdut MulT, fii fericit ca nu ai pierdut totul
Daca ai pierdut TotuL, fii fericit ca nu ai ce sa mai pierzi.

Iti e dor de mine, am dreptate? Pentru ca atunci când ai fost cu mine,am trecut prin toate!

Genu` de persoana care vrea atat de multe si cu timpu` fara niciun compromis le va obtine

Si cand O face pe prOstutsa love struck O alinti. si ii spuibatting eyelashes : Iubi ce ma fac eu cu tine`? love struck

Pentru ca am puterea sa zambesc cand vreau, nu cand trebuie!

Îmi permit să visez că pot s-ajung departe Căci gropile astea frate te trezesc la realitate.

O sa te scuze daca estiprea insistent.Ea este un drog si u estidependent!

Mai multe momente neplacute, erau clipe cand toate te enervau sau seri in care nici macar tigarile nu te calmau...straight face

Tu reusesti sa ma tii pe picioare! Ma faci sa ma ridic de jos.Chiar daca ma doare!

Mi`e dor de timpurile alea. Vremurile in care nu aveam nici o grija.Totul era perfect. Poate prea perfect!

Ce simt pentru el. Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpu. Nici cu altcineva love struck

Îsi bagă`n toti si`n toate, având în spate, persoane care'i dau dreptate; x

Cum să`l iert cand orgoliu e pe primul loc. Cum să`l uit cand pentru` el as renunţa la tot love struck

Tu.nu te poti schimba. Stiu ca ma iubesti da. pentru tine sunt mereu pe locul doi happy

Sufar si eu suferi si tu ca ne-am jucat cu dragostea. Nu`s fericit nici eu nici tu, pacat c`am ajuns asa.

Mai ´ stii smug iti `day dreaming placea să ´# o vezi Razand!,.Ea:* tot cu Zambetu :* a ´talk to the hand Rămas,.Tu tot cu ´:],. ea in Gand

Pe străzi aceleaşi tarfe gata sa trăiască pervers O noapte pentru ultimii Tenişi apăruti in Converse.winking

Imi aduc aminte. ultima data. eu trageam de el si el tragea de`o tarfa.

Duci un cap pe umeri.da capu` nu te duce. ti-am intins un deget doar ca sa ai tu ce suGe`winking.

Tristetea ta ma strange de ***, iar eu strig din tufis : « Fii fericit ba ca nu pot sa ma pis!laughing

Au fost clipe nasoale, ceata si fum Chipul trist din oglinda, mi-e prieten bun acum.

Mi-aduc aminte ca totul era bine, merge totul de la sine
Da' acum diavolul vrea totul de la minehappy

Am zis ca ma las de fumat, dar din pacate eram beat si mancam ****!

Dar ei habar n'au ca pe noi ne leaga ceva mult prea intens, ceva ce face ca orice obstacol sa fie fara senslove struck

Traieste ca si cum ai fi primul fum din ultima tigara love struck

Si mintea`ti fuge la clipele cand il aveai in brate si il tineai acolo, strans. Si stiu ca niciodata n`as fi renuntat la el, indiferent cu era mincinos sau infidel love struck

Oriunde ai fi, orice ai face, cu oricine ai fi acum, cândva te vei întoarce, când va fi prea târziu, atunci ai să preţuieşti ce azi ai reuşit să pierzi.happy

Invata ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv! ♥

N-are rost sa ne plecam ochii in pamant si sa mimam jocul indiferentei.

Cand iti va fi mai greu, gandeste`te bine : " Stii, ****, ea chiar tinea candva la mine " :-J

Nu te mai cred,
Sa te iubesc din nou ar insemna sa lupt si sa pierd.

Ai călcat-o pe coadă, poți fi sigur nu te uită Și acum că nu te înghite poți fi sigur că te scuipă!

Mi-e tipic sa ma doara-n p**a de parerile voastre.happy

Alertă : cod roșu! Sms-uri : cod roșu! Mă freacă cred c-o s-apăs butonul roșu.
Acuma el vrea să știe unde sunt! Ei bine, sunt acolo unde nu pot să răspund!

Nu-mi lipsesti! Imi lipseste doar cel care credeam ca esti.

Te'ai întrebat vreodată câte ai putea să pierzi. dacă m'ai da la o parte şi n'ai să mă mai vezi?

Vreau să-ţi simt buzele calde pe gât. Să uităm trecutul şi s-o luăm de la-nceput :X

"Scuză`mă, n`am timp acum, trebuie să plec."
Şi îţi dă imediat de înţeles că n`ai la ce să te aştepţi
Te lasa intr-o mare de lacrimi, nu ii pasa...
In viata lui ai fost doar un trecator asa ca lasaoh go on

6 răspunsuri:
| Flaviius87 a răspuns:

''Un om de succes este acela care face bani mai multi decat poate cheltui sotia. O femeie de succes este aceea ce gaseste un astfel de om.''

| Simoni a răspuns:

Si cand O face pe prOstutsa love struck O alinti. si ii spuibatting eyelashes : Iubi ce ma fac eu cu tine`? love struck

Pentru ca am puterea sa zambesc cand vreau, nu cand trebuie!

Îmi permit să visez că pot s-ajung departe Căci gropile astea frate te trezesc la realitate.

O sa te scuze daca estiprea insistent.Ea este un drog si u estidependent!

Mai multe momente neplacute, erau clipe cand toate te enervau sau seri in care nici macar tigarile nu te calmau...straight face

Tu reusesti sa ma tii pe picioare! Ma faci sa ma ridic de jos.Chiar daca ma doare!

Mi`e dor de timpurile alea. Vremurile in care nu aveam nici o grija.Totul era perfect. Poate prea perfect!

Ce simt pentru el. Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpu. Nici cu altcineva love struck

Îsi bagă`n toti si`n toate, având în spate, persoane care'i dau dreptate; x

Cum să`l iert cand orgoliu e pe primul loc. Cum să`l uit cand pentru` el as renunţa la tot love struck

Tu.nu te poti schimba. Stiu ca ma iubesti da. pentru tine sunt mereu pe locul doi happy

Sufar si eu suferi si tu ca ne-am jucat cu dragostea. Nu`s fericit nici eu nici tu, pacat c`am ajuns asa.

Mai ´ stii smug iti `day dreaming placea să ´# o vezi Razand!,.Ea:* tot cu Zambetu :* a ´talk to the hand Rămas,.Tu tot cu ´:],. ea in Gand

Pe străzi aceleaşi tarfe gata sa trăiască pervers O noapte pentru ultimii Tenişi apăruti in Converse.winking

Imi aduc aminte. ultima data. eu trageam de el si el tragea de`o tarfa.

Duci un cap pe umeri.da capu` nu te duce. ti-am intins un deget doar ca sa ai tu ce suGe`winking.

Tristetea ta ma strange de ***, iar eu strig din tufis : « Fii fericit ba ca nu pot sa ma pis!laughing

Au fost clipe nasoale, ceata si fum Chipul trist din oglinda, mi-e prieten bun acum.

Mi-aduc aminte ca totul era bine, merge totul de la sine
Da' acum diavolul vrea totul de la minehappy

Am zis ca ma las de fumat, dar din pacate eram beat si mancam ****!

Dar ei habar n'au ca pe noi ne leaga ceva mult prea intens, ceva ce face ca orice obstacol sa fie fara senslove struck

Traieste ca si cum ai fi primul fum din ultima tigara love struck

Si mintea`ti fuge la clipele cand il aveai in brate si il tineai acolo, strans. Si stiu ca niciodata n`as fi renuntat la el, indiferent cu era mincinos sau infidel love struck

Oriunde ai fi, orice ai face, cu oricine ai fi acum, cândva te vei întoarce, când va fi prea târziu, atunci ai să preţuieşti ce azi ai reuşit să pierzi.happy

Invata ca tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv! ♥

N-are rost sa ne plecam ochii in pamant si sa mimam jocul indiferentei.

Cand iti va fi mai greu, gandeste`te bine : " Stii, ****, ea chiar tinea candva la mine " :-J

Nu te mai cred,
Sa te iubesc din nou ar insemna sa lupt si sa pierd.

Ai călcat-o pe coadă, poți fi sigur nu te uită Și acum că nu te înghite poți fi sigur că te scuipă!

Mi-e tipic sa ma doara-n p**a de parerile voastre.happy

Alertă : cod roșu! Sms-uri : cod roșu! Mă freacă cred c-o s-apăs butonul roșu.
Acuma el vrea să știe unde sunt! Ei bine, sunt acolo unde nu pot să răspund!

Nu-mi lipsesti! Imi lipseste doar cel care credeam ca esti.

Te'ai întrebat vreodată câte ai putea să pierzi. dacă m'ai da la o parte şi n'ai să mă mai vezi?

Vreau să-ţi simt buzele calde pe gât. Să uităm trecutul şi s-o luăm de la-nceput :X

"Scuză`mă, n`am timp acum, trebuie să plec."
Şi îţi dă imediat de înţeles că n`ai la ce să te aştepţi
Te lasa intr-o mare de lacrimi, nu ii pasa...

| Simoni a răspuns:

Nu mai cred in povesti, oricum povestea e clara. Daca nu sunt interese drumurile se separa

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea.Nici macar baiatul care puteam sa jur ca ma iubea

au fost zile şi nopţi. au fost ţigări şi sticle. au fost poze şi lacrimi şi diverse tentative.

Toate se schimbă şi totu` trece. ţi`a spus că nu mai poate. n`o lăsa să plece!

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

•Oamenii vin, raman, pleaca.Nu`i poti judeca.Dar cand pleaca, pleaca cu o bucata din inima ta! •

Uneori te trezesti ca vorbesti la trecut.Amintiri ce pentru unii nu conteaza prea mult sad

Nu e normal sa ai un zambet superficial.desi esti tanar te gandesti mereu la final.straight face

•O sa ne amintim la o tigara de toate care au fost si au fost odinioara[...]O sa trag un fum sa caut altu,daca toate trec de ce n`ar trece si astea!? oh go on

♥Cu ele rad,cu ele plang,cu ele tip,cu ele zambesc, cu ele ma cert, la orice ora din zi sau noaptelove struck!

• Te iutsi ´ La mine Sii nutsi vne s crezi Că o Pustoaică Ca mine Te-a facut ´ să Iubestii! •

Imi ´ aduc aminte ´ cat de mult o iubea ´ cum prietenilor ´ le Zkea. Frate nu pot trai fra ea!

! • Ecoul tău iti spune asa. •Chiar dacă ai puterea să ascunzi • Ti`e incă dor de ea! •

Ca sa intelegi ca esti prost. trebuie totusi sa-ti mearga mintea

Si chiar daca n`am fost prima. stii si tu, sunt singura care conteaza!

Poate acum nu ai chef nici sa O bagi in seama. Dar daca maine dispare, ai sa vezi ce mult inseamna`love struck happy

Am vazut ca timpul trece, nu sta sa-mi leg eu siretul, nu sta din nou sa iau startul daca n-am pornit cu dreptul!

Te-ai jucat cu visele mele si orgoliul meu, de acum ai unda verde sa mai gasesti inca o suta ca mine cum ziceai mereu

Am invatat ca daca cineva nu tine la tine asa cum vrei tu. nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul love struck

Am trecut prin multe, dar suntem inca impreuna caci, nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana love struck

Satula de tine, satula de noi.stai, nu pleca! Intoarce`te, ia`ti si trecutu` si plecati amandoi.

lasa lumea sa zica ce vrea...nu mai crede asculta-ti inima.Stii prea bine: numai tie ti.as da jumatate din perna meabatting eyelashes

Amintirea ta ma face sa regret. Pe alta iubeai, eu te strangeam la piept.

• Si totusi`. Dupã tot ce ai fãcut, mai ai si tupeu` sã-mi ceri sã te iert? raised eyebrows

Au fost momente în care eram gata să renunţ la tot, mi s-a zis că n-o să pot, eh uite-te că încă pot!

Sa stii sa faci diferenTsa intre alte fete si fata ta love struck... Sa stii ca toate te vor dar nici `una nu te iubeste ca ea love struck

Am oferit prea multa dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta.

Sentimente uitate! Doar amintiri lasate.Destine schimbate.Ciudat intersectate.Ai putea regreta vreodata ca ai inceput sa inveti sa iubesti,cu ea, candva, demult? straight face

Vreau sa stau. sa ne uitam la stele asa cum faceam mereu. sa ne amintim ca undeva acolo vom fi la bine si la greu love struck

Peste toate o sa trecem cu capu`sus.Ne avem una pe alta asta`i mai presuslove struck

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Te `a :* Iubit o data talk to the hand si ai Pierdut-o ´ In fine ´ :* Nu tine doar ` de Tine! Ca dka ´ Te gandesti :* tot el Tsia happy ´ Luat-o Si tu ca ´ :* Prostu iai ´ Lasat-o :*,. Tzia furato

Nu sunt singura in ploaie si vant am cei mai buni prieteni de pe pamant!

Daca nu ai pierdut NimiC, fii fericit
Daca ai pierdut PutiN, fii fericit ca nu ai pierdut mai mult
Daca ai pierdut MulT, fii fericit ca nu ai pierdut totul
Daca ai pierdut TotuL, fii fericit ca nu ai ce sa mai pierzi.

Iti e dor de mine, am dreptate? Pentru ca atunci când ai fost cu mine, am trecut prin toate!

Genu` de persoana care vrea atat de multe si cu timpu` fara niciun compromis le va obtine

| Pufariiiiiiiiiin a răspuns:

Bunahappy.uite aici cel care'mi place mie"Mai incet cu buzz-urile ca'mi deranjati neuronii"laughing.app vezi tuwinking

| niku_6695 a răspuns:

Simplu cauti pe google laughing

| niku_6695 a răspuns:

Ex:Munca nu a omorat niciodata pe nimeni……dar de ce sa risc? si multe altele http://www.indiscutabil.com/......-smechere/