| roxana_7147 a întrebat:

Vreti va rog sa imi dati si mie sfaturi pentru a invata mai repede sa merg cu rolele? Nici nu prea am pe unde sa invat.Si nici timp prea mult. Imi puteti da sfaturi va rog mult de tot.

Răspuns Câştigător
| adriangabor92 a răspuns:

Tot ce trebuie s faci e sa ai incredere in tine. d preferat e sa mergi pentru inceput p un drum catre deal ca poti invata s iti tii echilibrul. aaaaaaaa, j ink ceva cand mergi p role s faci pasii lungi pentru ca daca nu o s pari carachioasa. sper ca ti-au fost d ajutor sfaturile mele.eu merg p role d 5 ani si am cateva cicatrici d l ele. pup l u:*

2 răspunsuri:
| Lady_4667 a răspuns:

Buna!
Eu am 14 ani si nu am role si nu am mers niciodata cu unele.
Recent m-am dus in vizita la o prietena.Cand ea s-a dus pana in bucatarie, am observat la ea in hol rolele ei si am probat una. Cand m-a vazut mi-a spus s-o probez si pe cealalta. M-a pus sa fac nu stiu cate ture la ea in sufragerie (prima data ma tineam de gatul ei, dupa aceea ma tinea de mana, iar in mai putin de 30 de min mergeam singura la ea in sufragerie).
Dupa cateva ore mi-a spus ca se supara pe mine daca nu ies afara cu rolele.Asa ca nu am avut de ales si am iesit afara. Cateva ture m-a tinut de mana, iar apoi mi-a dat drumul.
Asa am invatat sa merg pe role, incearca si tu.
Aaaa...si inca un lucru:Cand mergi cu rolele nu râde! Concentreza-te, dar sa nu stai încordata.
Sper sa iti fie de folos :*

| Ralluca96 a răspuns:

Intotdeauna cand mergi tine corpul inclinat in fata. cand bagi viteza il tii inclinat mai mult. dar cand mergi usor. il poti tine drept. Cand vrei sa pui frana nu te lasa pe spate ca. BUF! Cam asta e esentialu. funda?big grin