| Daddyy a întrebat:

Ziceti-mi mai multe despre OOBE-Out-of-body experience Sau sleep paralysis si cum pot sa le incerc [Funda]

Răspuns Câştigător
| SweetyDee a răspuns:

Pentru inceput, intinde-te pe pat.(nu sta cu capul pe perna,deoarece TOT corpul trebuie sa fie la acelasi nivel)
Trebuie sa stai pe spate,cu picioarele doar PUTIN departate iar mainile intinse pe langa corp. Iti inchizi ochii pe tot parcursul exercitiului,iar corpul tau nu trebuie sa se miste DELOC,astfel corpul tau daca nu il misti inseamna trebuie sa adoarma, iar mintea ta trebuie sa ramana treaza. Incearca sa nu te misti deloc, nu deschide ochii si concentreaza-te doar pe respiratie. Respira normal,ca de obicei. Daca vei urma etapele de mai sus, vei simtii niste furnicaturi si vibratii, apoi inima care iti bate din ce in ce mai tare. Daca vei simti asta, NU deschide ochii.
Dupa ce ai simtit aceste senzatii de furnicaturi, imagineaza-ti, cu ochii mintii, cum corpul tau urca pe o franghie sau pe o scara(la alegere). Probabil vei iesii din corp, nu neaparat prima data, dar exerseaza zilnic si vei reusii.
Cel mai bine e sa alegi o ora la care sa exersezi zilnic. Recomand momentul inainte de culcare, sau momentul cand te trezesti sa nu deschizi ochii deloc si sa incepi.
P.S:Nu iti fie teama, daca gandesti negativ vei avea parte si de chestii negative in experienta ta extracorporala, dar tine minte ca totul se petrece doar in mintea ta si nu au cum sa te raneasca.
Bafta :*

1 răspuns:
| GregHouse a răspuns:

Dude, ai vazut pe 9gag sau altundeva si crezi ca e smecher?
E dezastru, taticule. Stai cuminte, batrane. Sanatate!