| Triana a întrebat:

Ce parere aveti de OOBE (out of body experience)? Este corect din punct de vedere crestin-ortodox? Si cum se practica?

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Nu este vorba de calatorie spirituala propriu zisa, ma tenteaza de cativa ani si chiar am reusit, insa nu vad nici o diferenta. Efectiv visezi ca visezi lucid, in opinia mea.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| seagate a răspuns:

OBE nu are treaba cu religia chiar daca mai multe texte religioase aduc in discutie subiectul din cele mai vechi timpuri.
Cei care practica OBE au diferite locuri de intalnire("in vis") si diferite forumuri unde apoi povestesc fiecare ce a vazut.
Stiu ca si pe la noi sunt multi care practica dar nu trambiteaza in stanga si dreapta ca sa nu ajunga de batjocora idiotilor care au ajuns cu stiinta lor la jumatatea Abecedarului si se cred atotstiutori.

Răspuns utilizator avertizat
| alabalaportocala2011 a răspuns:

Nu cred în chestii de astea.

| Prunela a răspuns:

E complet sigur
Si eu incerc sa fac chestia asta de ceva vreme...am ajuns in stadiul cu halucinatii si presiunea de pe piept

Tu? Si nu e nimic gresit cu ea

| soimos a răspuns (pentru Prunela):

Si eu am incercat asta, dar nu am reusit sa ies din corpul meu si oricat m-am fortat nu a iesit decat beshescu

| Coconutz a răspuns (pentru Prunela):

Pfui urata treaba, stiu cum e.

| AngelOfNight a răspuns:

Este foarte periculos
Religia in general nu este de acord cu astfel de practici

| NumaiPentruMine a răspuns:

Citeste aici:
http://9gag.com/gag/3429143
Daca ai chef uita-te si la comentarii, sunt multi care o fac.

| Gr_Cosmin_1995 a răspuns:

Fumeaza niste DMT si ai sa vezi, eu unul am vazut culori ce numai vazusem niciodata si multe chestii este destul de tare