| newperson4him a întrebat:

Ziceti`mi nume de fete care sa nu se termine cu litera "a". De ex Carmen etc. Funda pentru cele mai faine.big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Mie cel mai mult îmi place numele Rafaela, mi se pare unic.
Acum nu știu, depinde de fiecare.

Baftă

| dany1219 a răspuns:

Alice, beatrice, helene, agnes, celine, ingrid,.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Phutui a răspuns:

Aveam o colega pe care o chema doris, ingrid, anais, marie, beatrice, alice, ani si nu imi mai vin in minte

| DoDo a răspuns:

Beatrice
Brigitte
Avril
Celine
Edit
Ingrid
Iris
Miriam
Naomi
Noemi
Mandyi
Mady
Alice
Caty
Cindy
Jeny
Amber
Kim
Cleo
Lili
Adelle
Cam atatea stiu fundita? Romanesti nu1s multe sunt putine.

| Nina_2305 a răspuns:

Agnes funda?

| maruska98 a răspuns:

Clara,Carmen.straight face

| Mxl_Andrei_1995 a răspuns:

In general numele romanesti la fete se termina in "a" exceptand Carmen Flori si inca cateva acestea fiind putine deoarece ne tragem din geto-daci si traci iar acestia foloseau in limba lor maternal latina (din care se trage lb. romana) terminatiile in vocala "a" pentru a suna mult mai feminine. Funda?