| Guess00 a întrebat:

Ziceti-mi si mie ce jocuri imi merg pe urmatoarea configuratie:
3 GB Ram
procesor intel e6700 3.2ghz
placa video intel x4500 (integrata) 256 Mb
Hdd 500 gb
straight face

Răspuns Câştigător
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Ai calculator bun frate iti merg multe. daca vrei sa vezi daca iti merg anumite jocuri scrie pe google can you run it si dai pe prima selectezi jocul si iti arata

3 răspunsuri:
| Bogdan9183 a răspuns:

Placa video integrata te trage mult in jos deci nu vei putea sa rulezi prea multe jocuri noi. Adica sa nu ai pretentii la Crysis, FIFA 10 / 11... deci cam nimic nou.

Ca idee, poti folosi site-ul www.canyourunit.com unde iti zice daca iti merg sau nu jocuri pe care le alegi tu.

| mihai96alex a răspuns:

Multe jocuri noi nu suporta placile video integrate, oricat de noi ar fi (placile video). Totusi, jocurile putin mai vechi pot functiona fara grija, dar depinde de fiecare in parte.

| Guess00 explică:

Mersi mult pentru sfaturiwinkinghappy