| RoOxX a întrebat:

Acum ceva timp a fost o intrebare cu scopul de a crea o categorie "Oameni mari". Adminii nu au facut nimic, evident. Dar, am venit si eu cu o idee asemanatoare. De ce nu se faceo categorie(nu conteaza denumire) unde sa aiba voie useri doar daca completeaza un fel de formular, unde sa scrie ceva despre ei, niste lucruri, ca sa vada adminii daca au potential sau nu pentru a intra? Sa nu fie dupa varsta sau altele, sa fie dupa capacitatea fiecaruia de a judeca. Ce spuneti?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Pt ca ar fi prea mult de luru. Pt a mentine un site ca TPU, unde mii de utilizatori sunt inregistrati, si raspund zii de zii, este foarte greu. Ar fi ca o povara in plus, sa mai puna si o astfel de categorie(nu spun ca nu ar fi buna).
Stii atunci cand TPU avea probleme tehnice? nu stiu daca stii, a durat 1 luna sau mai mult sa o repare. Sa tii un site ca TPU, si cand apare o problema, pana stai si o gasesti, apoi pana te informezi cum sa o repari, si alte chestii dureazawinking
Deci ar fi o povara in plus pentru admini, si poate nu au incredere sa puna mai multi utilizatori pe postul de admini, pentru ca desii unii par "sfinti" prin raspunsurile lor, sunt de fapt niste profitoriwinking
Gandeste-te ca multi, raspund frumos, si exact, doar pentru a ajunge expert TPU, si sa dea peste nas la cei care inca sunt doar utilizatori, aceia nu pot fi adminiwinking
Deci e ca o mare povara in plus pentru admini, de asta nu fac ceea ce propui tuwinking

| Anabellasos a răspuns:

Ar fi interesant da...
Ma gandesc ca asa orice intrebare importanata postataacolo isi va gasi un raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare discriminare curata. Si va consumati degeaba.
O categorie ce ar trebui adaugata, Religie, propusa si de alti utilizatori, chiar si-ar avea rostul pentru a fi mai multa curatenie la Stiinta si Filosofie.
Restul ideilor mi se par niste mofturi, ce mai conduc si la discriminare. Au loc "oamenii mari si fara minte"(facand aluzie la filmul lui Adam Sandler) de aia mici daca incearca macar sa-si faca loc. Nu cred eu ca au nevoie de un loc separat. Mai bine sa-si caute un forum, sa n-aiba vreo treaba cu TPU, acesta fiind un site unde toata lumea TREBUIE sa aiba acces.
Cum zicea si mihaibrasov, asemenea categorii reprezinta doar pure utopii!
Uite, vreau si eu o categorie ca asta: "Oameni care se pricep BINE in IT&C". Ti se pare in regula? Mie, deloc!