| Flav a întrebat:

Am o propunere pentru. adminii TPU. si pentru utilizatorii acestuia!

11 răspunsuri:
| Flav explică:

Pentru ca site-ul sa devina mai organizat, coerent, propun ca din gama de intrebari ce se pun zilnic, sa se posteze doar o parte din ele, si acelea votate de admini si useri. Ce inseamna asta? Ca sa dau un exemplu, sa spunem ca astazi se pun in jur de 40-70 de intrebari ( nu stiu cate intrebari se pun zilnic in medie pe site, dar am observat ca sunt destule ). Din aceste 70 de intrebari, sa se posteze o sectiune unde userii pot vota care din aceste intrebari se considera ca sunt interesante, starnesc curiozitatea sau user-ul chiar are nevoie de ajutorul nostru, si sa ramana ca pe ziua de maine, cele mai votate intrebari, sa intre in circulatie.Rezulta ca din 40-70 intrebari, maine sa fie afisate in jur de 10-20intrebari.Astfel evitam intrebarile puerile, stupide, gresite si etc. Pe mine ma degusta cand vad intrebari de genul ''Noapte buna all'', ''Ma cheama X-ulescu, pe voi cum'', ''Cine vrea sa fie prieten cu mine'' si alte porcarii posibile.Sistemul va merge asa in fiecare zi, asta insemnand ca intrebarile afisate sa primeasca raspuns cel devreme ziua urmatoare

| Flav explică:

Nobody, cu mine ai vorbit? Daca da, cred ca nu-ti luat pastilele la timp

| Wøodenpints a răspuns:

De ce să ne complicăm atât? Dacă ar fi cum zici tu, TPU ar deveni un site extrem de plictisitor.

auran
| auran a răspuns:

Adica, sa ne mai complicam putin?
asa, ca birocratii?
nu raspunde la acele intrebari care nu-ti convin si este OK

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E boooring fara intrebari noi... fara intrebari stupide.
Pe mine ma amuza.asa ca de ce sa dispara?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e cenzura. unii au murit pentru libertatea cuvantului spus sau scris.securistule. ai secure acasa? sa o aduci sa tio ascut {mai pe romaneste}.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ce munca inutila ar fi? Nu ar fi mai bine ca sa se respecte regulamentul si astfel ar disparea majoritatea problemelor?

| remus a răspuns:

Nu sint de acord, utilizatorii acestui site trebuie lasati sa se exprime asa cum stiu si pot, daca merge ceva bine trebuie neaparat stricat sa vedem de ce a mers bine, cred ca asta intentionezi...

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Conform principiului: "De ce sa fie simplu, daca putem sa-l complicam mai mult?"
Nu vezi ca propunerea ta este ca de fapt sa parcurgem de cel putin doua ori aceeasi etapa, a lecturarii insotota de vot? Poate, pana maine se schimba datele problemei.
"Ce poti face azi, lasa pe maine, ca poate nu mai e necesar! " - parca asa zicea Murphy...

| Bunicul62 a răspuns:

Baiatul mosului daca aduc tot satul si nu pot sa citeasca si sa crestineze toate intrebarile, si vad ca sunt un milion si ceva.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Ideea ta e buna dar thinking din cate observ eu lumea de aici are nevoie sa raspunsuri cat mai repede.
Cred ca intrebarile si raspunsurile sunt verificate de cineva inainte de a fi publicate nu?