| sofy23 a întrebat:

Am observat ca atunci cand scrieti numele unui utilizator puneti @ in fata lui. de ce? multumesc de ajutor, dau funda.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ coada de maimuta! daca nu-ti convine asocierea cu o primata poti folosi alte semne dar trebuie sa te rezumi strict la evolutia speciei noastre.
Daca esti cioara poti folosi # reprezentand gratiile dupa un furt de portofele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu @ (arond AKA coada de maimuta) te adresezi cuiva. Este menit sa faca urmatoarea diferenta: sa se stie ca vorbesti CU utilizatorul respectiv, nu DESPRE el.

| teodoram a răspuns:

@ in engleza, adica around= in apropiere