| CinevaCuNumeDiana a întrebat:

am azit ca poti primi note sau voturi in TPU. cum? daca voi afla dau funda si vot /nota

Răspuns Câştigător
| pastru009 a răspuns:

Buna.Dupa ce iti apare un raspuns si funda in dreptul lui, mai jos este Evalueaza/Raporteaza. Apesi pe Evalueaza si poti bifa doua casute/cercuri.
Iar pentru a da nota, nu poti decat sa dai nota unei intrebari(pusa de tine sau utilizator).
P.S. : Ti-am dat nota 10 intrebarii big grin
Funda? Please.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
poti vota doar daca esti utilizator senior, tu esti junior mai ai de dat 80 raspunsuri si devii senior.
sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile, iar pentru notare, sub chenarul portocaliu scrie Ce nota dai intrebarii? intri in acea sectiune si dai ce nota crezi tu acelei intrebari.
O seara bunahappy

| Musique a răspuns:

Sub răspuns ai opțunea Evaluează.
De acolo votezi răspunsul.
Baftă.

| MadRaven a răspuns:

Pentru a vota un raspuns, da click pe optiunea de "Evalueaza" si selecteaza calificativul dorit. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori.
Dar, daca esti junior nu poti.Trebuie sa devii senior.
Mai multe info aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Numai bine!:)

Răspuns utilizator avertizat